Tuli tilaisuus hankkia kyseinen ase käytettynä suht edullisesti kaliiperissa .308 Win.
Löytyykö kokemuksia mm. luotettavuuden ja tarkkuuden suhteen..?
Browning X-Bolt, kokemuksia?
1
2702
Vastaukset
Itselläni on Browning A-Bolt 30-06, taitaa olla X-Boltin edeltäjä.
90-luvun puolessa välin tehty. Japanilaiset raudat Mirokun tehtaalla tehty, erittäin hyvälaatuista työtä, ei ruostu millään toisinkuin suomalaisten tekemät.
Todella tarkka ase.Vielä kun viitsii ladata itse ja etsiä sopivan latingin niin kahden sentin kasa 100 metriin syntyy helpostikin. Kevyt kantaa jos on koiramies,
rekyyli hieman hirvitti raskailla luodeilla aluksi, mutta nykyäänhän on jo kohta kaikilla äänenvaimentimet, luultavasti tulevaisuudessa tulevat pakollisiksi.
Hyvin käy käteen, haulikkotyyppinen varmistin. Ei mitään toimintahäiriöitä 20 vuotisen käytön aikana ja hirvet kaatuu hyvin, Lapuan Natukin käy hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 892046
- 1281382
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231330Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau281282- 671206
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371018- 88941
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?53868- 121777
- 82766