Kyllä on säästöpankin palvelu romahtanut ja palvelumaksut törkeitä. Entinen ystävällinen palvelu on muuttunut töykeäksi ja ylimieliseksi senlisäksi asiakkaita seisotetaan jonossa pitkät ajat vaikka on virkailijoita vapaana pilvin pimein. Tällä halutaan poistaa ne viimeisetkin mummot jotka vielä tarvitsevat henkilökohtaista palvelua. Kaipaan menneitä hyviä aikoja kun säästöpankissa oli paikkakunnan paras palvelu.
Pankki
Kamalaaaa
12336
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Joo saman huomannu!
Oli enne asiakaspalvelua nykyää "töykkeetä" kohtelua!
Mitä tulee palvelumaksuihin en ois uskonu et noi röyhkeellä tavalla kaikesta aletaan periä maksuja!
Röyhkeyden huippu on mielestäni se, että omalla koneella tilitietojen katsominen maksaa! Minusta asia on niin periaatteellinen, että minulla on meneillään neuvottelut toisen pankin kanssa pankin vaihdosta. Katson vielä muutaman hetken, mitä pankki tekee uusien palvelumaksujen suhteen. Jos ne eivät lopu, asiakkuus loppuu- hieman harmittaa, sillä olen ollut säästöpankkilainen yli kolmekymmentä vuotta.
Virkailijat ovat vaihtuneet ja koko tyyli pankissa ihan jostain huuhaasta. Asiakasläheinen palvelu joka oli ennen valtti säästöpankissa on nyt välinpitämätöntä ja tuntuu että olisi hyvä,jos ei asiakas tulisi sisälle lattioita likaamaan. No kaikki muuttuu mutta toivoisi,ettei näin huonoon suuntaan.
Hypoteekkilainaa asuntoa varten ei sieltä kannata ainakaan ottaa: lyhennysvapaita kuukausia ei saa, vaikka mikä olisi.
No kyllä ennen sai lyhennysvapaita,onko tyyli nyt toinen? Kyllähän semmoinen asia on pakko järjestyä,jos asiakkaalla on siihen tarve. Ota yhteys johtajaan ja perustele asiaa tarkemmin,naiset tiskin takana eivät päätä kaikista asioista. Ei kannata uskoa kaikkea mitä siinä sanotaan.
Hei ! Ei niitä maksuvapaita kuukausia
saa myöskään Danskessa ! Jos saisi
koko vuodeksi maksuvapaata, niin
siis korot vaan joka kuukausi , niin se
maksaisi 100,-€ koko vuosi maksuvapaata,
mutta sitä ei saa vaikka olisi ollut pankin
asiakas jo vaikka kuinka kauan!
Pitää olla syy miksi hakee maksuvapaata
Esim auton vaihto ei kelpaa syyksi!
Lisäverot ehkä kelpaa! Ja vuotta ei kannata
hakea vaan puoli vuotta tai lyhyempi!
Aikaisemmin oli että saattoi jo lainaa
tehdessään haluta esim. Yhden maksu-
vapaan kuukauden. Nyt kuulemma ei
enää käy. Tosi tiukaksi on mennyt!
Nordea on kaikkein joustavin pankki!
Osuuspankista en tiedä! Sekin saattaa
olla joustava.
Eipä se taida se palvelu pankkia vaihtamalla parantua....Osuuspankissa aivan sama palvelu....tosin töykeys sieltä puuttuu.....jonottaa saat tiskille joskus melkein tunnin kun venakot sattui olemaan vaihtamassa valuuttaa..mm.....itsekkin olen miettinyt pankin vaihtoa.....vaan kun ei ole pankkia missä palvelumaksut ei nousisi ja kaikesta pitää maksaa....pienen yrittäjän jopa siitä kun vie rahaa pankkiin....ja sitä minä en ymmärrä!!!!
Olen nähnyt pankissa joskus venäläisiä miehiäkin valuuttaa vaihtamassa
eikä pelkkiä venakoita
Pankeissa ei enää haluta palvella laskun maksajia eikä rahan nostajia vaan heidät pannaan jonottamaan pitkäksi aikaa yhden kassan taakse. Nämä asiakkaat ovat juuri niitä vanhempia ihmisiä,jotka eivät jaksaisi seisoa kuumassa ja ruuhkassa ,mutta ei auta. Törkeää toimintaa varsinkin kun juuri nämä asiakkaat joutuvat maksamaan suurimmat palvelumaksut laskujensa maksusta tiskillä.
Tavalliset pankkiasiakkaat ei tuo sinne kuin kuraa kengissään.
Juuri näinhän se on ja se näkyy palvelussa eli ei palvelua lainkaan.
No eipä kauaa mene kun op ja sp ovat yksi ja sama pankki.