Hei. Eilen illalla pelasin kännykälläni (samsung galaxy s4 GT-19506) geometry dash nimistä peliä. Puhelin oli latauksessa samaan aikaan kun pelasin ja kuumui ihan huolella.
Peli alkoi pikkuhiljaa lagittaa ja tökkiä.. Mutta seuraavana päivänä lagin määrä oli kasvanut huomattavan suuresti. Joskus peli toimii todella hyvin ja joskus taas ei sitten ollenkaan hyvin, eli tätä on jatkunut jo pitkään mutta nyt se taas jälleen kerran korostui.
Tämä oli ensimmäinen kerta kun lagi on syntynyt puhelimen kuumumisen johdosta. Lagit ovat vaihtelevia, joskus lagaa jatkuvasti ja koko ajan ja joskus taas lagit ovat pieniä tökkimisiä joita on vähän väliä paljon. Olen sammuttanut puhelimen moneen otteeseen, ottanut akun irti ja antanut sen olla irti about 10min.
Olen myös tyhjentänyt pelin välimuistin aika monesti. Mikään ei ole auttanut. Olen myös ladannut geometry dash liten ja se lagasi samalla tavalla kuin normaali versio.
Onko kenties kellään muulla ollut saman kaltaisia ongelmia ja miten olette niitä ratkaisseet?
Puhelin/geometry dash ei toimi
8
3152
Vastaukset
- crystal13
Oletko koittanut poistaa pelin ja ladata sen jälkeen uudestaan?
- Apua tarvitseva
Nämä tiedot ovat sinulle varmaan turhia mutta jos kuitenkin satut tietämään pelistä niin olen tavallaan jo niin hirveän ''pitkällä'' että sen jälkeen pelin ilo häviäisi. Minulla on 700 tähteä ja 60 secret coinsia. Ja sanoinhan jo että geometry dash lite lagaa aivan samalla tavalla kuin normaali versio ja sitä on nyt kyllä tullut poisteltua ihan liiankin monta kertaa...
- paska peli :D
Mites onko ostettu kokoversio? Veikkaan että ei ole joten mukana voi olla tullut jotain paskaa, mikä on kyllä aika epätodennäköistä mutta mahdollista.
- Apua tarvitseva
On kuules ostettu.
- Pihvi12
Ootko kokeillu tyhjentää ramin? Kun ite tyhjensin ramin se lopetti lagit.
Kuinka kauan on ollut sama kännykkä sulla? Se voi jo 3-5 vuoden jälkeen olla huonossa kunnossa.
- Anonyymi
toimiiko vielä?
- Anonyymi
koska se puhelin on vanha
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin27410228IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3297302Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?851953Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1191679Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61511Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751339- 1091191
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin48979Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26838MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312762