Hei. Eilen illalla pelasin kännykälläni (samsung galaxy s4 GT-19506) geometry dash nimistä peliä. Puhelin oli latauksessa samaan aikaan kun pelasin ja kuumui ihan huolella.
Peli alkoi pikkuhiljaa lagittaa ja tökkiä.. Mutta seuraavana päivänä lagin määrä oli kasvanut huomattavan suuresti. Joskus peli toimii todella hyvin ja joskus taas ei sitten ollenkaan hyvin, eli tätä on jatkunut jo pitkään mutta nyt se taas jälleen kerran korostui.
Tämä oli ensimmäinen kerta kun lagi on syntynyt puhelimen kuumumisen johdosta. Lagit ovat vaihtelevia, joskus lagaa jatkuvasti ja koko ajan ja joskus taas lagit ovat pieniä tökkimisiä joita on vähän väliä paljon. Olen sammuttanut puhelimen moneen otteeseen, ottanut akun irti ja antanut sen olla irti about 10min.
Olen myös tyhjentänyt pelin välimuistin aika monesti. Mikään ei ole auttanut. Olen myös ladannut geometry dash liten ja se lagasi samalla tavalla kuin normaali versio.
Onko kenties kellään muulla ollut saman kaltaisia ongelmia ja miten olette niitä ratkaisseet?
Puhelin/geometry dash ei toimi
8
3301
Vastaukset
- crystal13
Oletko koittanut poistaa pelin ja ladata sen jälkeen uudestaan?
- Apua tarvitseva
Nämä tiedot ovat sinulle varmaan turhia mutta jos kuitenkin satut tietämään pelistä niin olen tavallaan jo niin hirveän ''pitkällä'' että sen jälkeen pelin ilo häviäisi. Minulla on 700 tähteä ja 60 secret coinsia. Ja sanoinhan jo että geometry dash lite lagaa aivan samalla tavalla kuin normaali versio ja sitä on nyt kyllä tullut poisteltua ihan liiankin monta kertaa...
- paska peli :D
Mites onko ostettu kokoversio? Veikkaan että ei ole joten mukana voi olla tullut jotain paskaa, mikä on kyllä aika epätodennäköistä mutta mahdollista.
- Apua tarvitseva
On kuules ostettu.
- Pihvi12
Ootko kokeillu tyhjentää ramin? Kun ite tyhjensin ramin se lopetti lagit.
Kuinka kauan on ollut sama kännykkä sulla? Se voi jo 3-5 vuoden jälkeen olla huonossa kunnossa.
- Anonyymi
toimiiko vielä?
- Anonyymi
koska se puhelin on vanha
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh653835Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?
Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli803134Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit802925- 962737
Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412484Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla
Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise1552180Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2082180Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö662115Rakkaalle J miehelle.
Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.902060Kristinuskossa Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimessä
Jeesuksen kehoitus kastamiseksi Isän ja Pojan ja PH:n nimeen. Matt 28:19: "Menkää siis ja tehkää kaikki kansat minun3912004