Sairas teko. Samoin ku v 1976-1980 murhat
Eevi peltonen
3
1168
Vastaukset
- Sota=Murhaa
Aina niitä murhaajia ihmisiin mahtuu, tosin piilevä ja pieni osa väestöstä, toistaseksi.... kuka tietää lisääntyykö murhat kun jokin muuntohuume koulii väestöä.
- Anonyymi
Hän oli ilmeisesti siivooja Helsingin teknillisessä oppilaitoksessa. Googlettelun mukaan se sijaitsisi ehkä Kalliossa osoitteessa Agricolankatu 1-3. Olisiko surma voinut tapahtua työpaikalla oppilaan tai henkilökuntaan kuuluvan toimesta, eikä senssipuhelimen kontaktin tai rantojen miehen tekemänä. Hän oli pelännyt jotakin miestä, ja jättäytynyt töistä pois oleteusti "masennuksen" takia, mutta entä jos hän jättäytyi töistä pois pelon takia?
- Anonyymi
Eevi Peltosen surmaaja oli sama, kuin Hannele Hanhijoen ja Heidi Härön. Sadisti (entinen poliisi) Porvoosta, nimikirjaimet K. P. Mies kuoli viime vuonna.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808522644596Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään923453Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka242636Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv582305Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?962189TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain921489Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään281319- 411306
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli721255- 56840