Sairas teko. Samoin ku v 1976-1980 murhat
Eevi peltonen
3
1178
Vastaukset
- Sota=Murhaa
Aina niitä murhaajia ihmisiin mahtuu, tosin piilevä ja pieni osa väestöstä, toistaseksi.... kuka tietää lisääntyykö murhat kun jokin muuntohuume koulii väestöä.
- Anonyymi
Hän oli ilmeisesti siivooja Helsingin teknillisessä oppilaitoksessa. Googlettelun mukaan se sijaitsisi ehkä Kalliossa osoitteessa Agricolankatu 1-3. Olisiko surma voinut tapahtua työpaikalla oppilaan tai henkilökuntaan kuuluvan toimesta, eikä senssipuhelimen kontaktin tai rantojen miehen tekemänä. Hän oli pelännyt jotakin miestä, ja jättäytynyt töistä pois oleteusti "masennuksen" takia, mutta entä jos hän jättäytyi töistä pois pelon takia?
- Anonyymi
Eevi Peltosen surmaaja oli sama, kuin Hannele Hanhijoen ja Heidi Härön. Sadisti (entinen poliisi) Porvoosta, nimikirjaimet K. P. Mies kuoli viime vuonna.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain16510511Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-7510019Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1076992Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2275478- 1755149
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784336- 872872
- 1702786
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1032741Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662611