Talvipennun siisteyskasvatuksessa on haasteensa. Ihan sama vaikka kuinka veisit ulos, ei se siellä pimeässä ja kylmässä sateessa mitään edistä. Hyvällä kelillä tietysti ulkoillaan runsaasti. Ja lattioita saa luututa, en ole moneen vuoteen edes tilannut sanomalehteäkään, josta pissapaikan laittaisi. Vaan nytpä on jo uusi tuote kaupoissa mitä en ennen ole kokeillut: sellaiset valmiit muovitetut imukykyiset alustat. Vähän hintavia vaan, mutta hyviä ovat.
Ensin vaan matot kaikki pois lattioilta, ja pisumattoja sinne tänne. Pian pentu rukeaa hakeutumaan tiettyihin paikkoihin hädän tullen, joten alustat sinne. Lattian luuttuaminen vähenee kymmenesosaan ja kodin hygieniataso säilytetään.
Vastaavaa tuotetta on vauvanhoitopuolella kertakäyttöisen hoitoalustan nimellä, ja se on siellä halvempi!
Apuja siisteyskasvatukseen
hauvanvaippa
1
76
Vastaukset
- kiitos4
Sinne meni hauvavaaveliunelmat - kiitos!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1186346Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816167Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696030Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443972Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452375Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1201411- 121251
- 1871098
- 59897