Käyttisten kehitys

Käyttöjärjestelmien kehitys tästä hetkestä pitkälle tulevaisuuteen.

Hakkerit on ryhmittäytyny Saksaan jonnekkin. Yhdessä kehittänyt Macin perustana Windows. Tekee hyökkäyksiä Microsoftia vastaan että käyttäjillä menee hermot ja ostaa Macin. Sit joku s**tanan tavi keksi Linuxin. Jotenkin ne onnistu vääntämään sille tyhmän pingviinin maineen, eli harva sitä viittii käyttää.
Näin kaikki siirtyy käyttämää Mac:ia ja Bill Gates jää nuolemaan näppejään.

Tulevaisuudessa Gatessin jälkikasvu kehittää uuden käyttöjärjestelmän. Nasa ottaa heti uuden käyttöjärjestelmän käyttöönsä, lähettää 10 astronauttia George Bushin kuuhun... ja sinne ne jäi koska hakkerit löysi 20538 reikää ensi minuuteilla tästä uudesta käyttiksestä.

Kerry nousee valtaan ellei ole jo kuollut ja kuopattu koska Nasan satelliitti putosi takapihalle kun Kerry oli kastelemassa rikkaruohoja.

Mac on käytössä koko ihmiskunnalla vuoteen 2160. Ufoja havaittiin Meksikon hiekkalandiassa ihmettelemässä kaktuksia, kunnes viimeinenkin satellitti putosi ja osui juuri nappiin.
3 vihreää miestä haudattu Meksikon kaktuksen juureen.

Einstein IVVIIXII alkoi tutkimaan Alien-teknologiaa, jotka oli olleet lentävässä kulhossa. Lautaset oli vain ihmistel luuloja.
Huomattiin suuria yhtäläisyyksiä menneen Windows aikakauden (nykyajan) tietokoneisiin. Jokaisessa helvetin vehkeessä oli pitkälle kehitetty Service Pack 600.

Uusi käyttöjärjestelmä:
€!"#€"% (Ufo language)
Aliensoft

Hakkerit (Macin kehittäjät jos muistatte) ihmettelevät sitä turvallisuuden määrää tässä järjestelmässä. Eivät ymmärrä miten se kaikki on mahdollista. Mutta ei ymmärrä kukaan muukaan.

Einstein IVVIIXII kuoli harvinaiseen syöpään.
(Windows johon ei ole keksitty hoitokeinoa. Lähti liikkeelle Osama Bin Ladenilta vuotta 2010. Osama kuoli 2011 kuoltuaan samaan syöpään oltuaan koehenkilönä. Samalla vältti elinkautisen tuomion ja mahdollisen sähkötuolin joka oli tulossa uudelleen käyttöön 2015)
Tutkimukset eivät voineet jatkua. Päätettiin ottaa Einsteinin saastunutta DNA:ta ja kloonata uusi Einari teknologialla, joka oli kehitetty Mac:ia apuna käyttäen.

Kloonaus onnistui paitsi Einstein puhui vain venäjää. Älytasoa pyrittiin kohottamaan mikrosirulla mikä oli otettu Mac:n näytönohjaimen tuulettimesta.
Einstein rupesi tukka hulmuten tutkimaan alien vehkeitä.

Tästä eteenpäin tulevaisuutta on vaikea ymmärtää nykypäivän ihmisen aivoilla.

2

608

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ryo_Yung

      Good

    • Nyt kun myöhemmin luki niin huomas pikku virheitä :D
      Ja sitä vaa aattelin et miten mua itteäni voi naurattaa toi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2152
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1805
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      236
      1298
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      960
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      88
      950
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      875
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      126
      797
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      740
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      716
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      699
    Aihe