DNA:lta kaupataan puhelimessa DNA Äly liittymää. Meillä on DNA Onni. Miksi meidän pitää vaihtaa Älyyn? Ei ole atrpeeksi älyä lukea ja vertailla. Mitään monimutkaista emme tarvitse, puhelut ja tekstiviestit vain.
Ei kai se Onni-liittymäkään poistu? Miksi niin agressiivisesti yritetään vaihdattaa. liittymnä? Pitäsii vielä matkustaa DNA-kauppaan aktivoimaan sim kortit.
Miksi sim-kortitkin pitää vaihtaa?
DNA älyä kaupataan
3
198
Vastaukset
Hei "mökin muija"!
Huoli pois! Sinun ei toki ole mikään pakko vaihtaa DNA Onni -liittymääsi. Kyseinen liittymä on poistunut myynnistä, mutta on edelleen käytössä.
Kuukausihinnaltaan DNA Äly on parisenkymmentä senttiä kalliimpi, mutta siihen saa kaikki kotimaan normaalihintaiset sunnuntaipuhelut hintaan enintään 0,99 €/päivä (12 kuukauden ajan).
SIM-kortin aktivoimisen vuoksi ei tarvitse DNA Kauppaan asti matkustaa, vaan SIM-kortti toimitetaan kotiisi, minkä jälkeen voit aktivoida sen esimerkiksi verkkopankkitunnuksillasi.
Täältä näet vielä liittymän tiedot kokonaisuudessaan:
https://kauppa3.dna.fi/liittyman_tiedot/?subscription_offering=1372
Terveisin
Jukka/DNA Asiakaspalvelu
www.tuki.dna.fi- mökin muija
Entinen onkin jokin Joustava-liittymä vai onko se kuitenkin Onniin liittyvä jatkosopimus entisillä ehdoilla.
Tarvitseeko se joka tapauksessa muuttaa muuksi, kun se sopimus päättyy 30.12.14.?
Voiko sitä sitten enää jatkaa hyvillä ehdoilla, kun se on myynnistä poistuvien listalla? Ei ole pankkitunnuksia. Täytyy käydä DNA-kaupassa jos sim-kortti pitää vaihtaa.Jos käytössäsi tosiaan on DNA Joustava -liittymä, niin vaihtaminen tulee ehdottomasti edullisemmaksi.
Tarkoitatko sopimuksen päättymisellä sopimuskauden päättymistä? Varsinainen liittymäsopimushan päättyy vasta, kun se irtisanotaan. Sopimuskauden päättymisen jälkeen liittymä jatkuu toistaiseksi voimassaolevana. Uskoisin, että liittymän päivittäminen tulee edullisemmaksi joka tapauksessa.
Liittymämuutokset ja -aktivoinnit onnistuvat helposti yhdellä kerralla DNA Kaupassa. Samalla voit tarkemmin verrata liittymäsi eroja ja vaihtoehtoja myyjän kanssa. Lähimmän myymälän sijainnin löydät täältä: https://www.dna.fi/dnakauppa.
Jukka/DNA Asiakaspalvelu
www.tuki.dna.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2056538Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p2774465"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1423585Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1103393Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m573382Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi492866Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2482502Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.752427- 252366
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk1011941