nordic mines laivakangas ?

petu5

Miksi kurssi laskee rajusti?
Onko mahdollisuuksia nousuun?
Koska tuo laivakankaan kaivos avataan?

Häämöttääkö konkurssi?

7

208

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • teppod

      ei nouse enää myy äkkiä pois, jos omistat konkurssi on ovella ja kohta se paljastetaan.

    • jäitä hattuun

      Älä myy osakkeitasi. Odota ja katso tilanteen kehittymistä. Näin teen minäkin. Maltti on valttia.

    • pekkax

      Koskas menee konkurssiin?

    • jotain ihan muuta

      Täysin idiootti sjoitus kumpikin. Mikä saa teidät sijoittajina uskomaan tähän kyllä se joskus nousee kuvioon? Sijoita rahasi sellaiseen yhtiään joka takoo tasaista voittoa vuodesta toiseen. Tässä on kyse käytännössä rahan lahjoittamisesta pois.

      Markkinoiden epävakaus on erittäin iso riski siihen että menetät suuren osan sijoituksesi arvosta todella nopeasti jos osto sattuu väärään ajankohtaan.

      Kurssi laskee koska yhtiö ei tuta mitään. Miten sen tajuaminen on niin vaikeaa? Menee vielä todellapitkään ennen kuin alkaa tuottamaan ja siihen pääsemiseksii tarvitaan vielä todella paljon rahaa. Tämä tulee heikentämään omistuksesi arvoa väistämättä entisestään. Nämä seikat kannattaa miettiä ennen ostoa eikä vasta sen jälkeen.

      Lisäksi on huomioitavaa ettei kaivostoiminta ole pojolan oloissamitenkään helppo saada voitolliseksi. Talvivaara tästä hyvä esimerkki.

      • dksdkskskdskkd

        kui konkkaa menis? eks toi kaivos aukeakaan?


    • ddsdsdsdss

      konkka edes. varma tieto.

    • p??

      Oks tost osakkeesta kuulunu jotain uutta lähiaikoina? Aukeaako kaivos?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      64
      5582
    2. Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin

      Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti
      Ikävä
      20
      4177
    3. Yritys Kannus

      Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett
      Kannus
      17
      2896
    4. Oletko täällä mies?

      Mitä mietit? ❤️ varmistan vielä, että onhan kaikki ok meidän välillä?
      Ikävä
      151
      2159
    5. Mies kadonnut

      Kukas siellä kolarissa on kadonnut
      Kolari
      17
      1886
    6. Työkyvyttömienkin on jatkossa haettava työtä

      Riikalla ja Petterillä on hyviä uutisia Suomen työttömille: ”Toimeentulotuen uudistus velvoittaa työttömäksi ilmoittaut
      Perussuomalaiset
      123
      1699
    7. Eikö ole jo ihan sama luovuttaa

      Meidän suhde ei ikinä toimisi.
      Ikävä
      95
      1367
    8. Kerro jotakin kaivatustasi.

      Vaikka synkimmät salaisuudet jos tiedät. :) m
      Ikävä
      71
      1148
    9. Harmi, se on

      Mutta mä tulkitsen asian sitten niin. Olen yrittänyt, oman osani tehnyt, ja saa olla mun puolesta nyt loppuun käsitelty
      Tunteet
      17
      1126
    10. Maailma pysähtyy aina kun sut nään

      Voi mies kuinka söpö sä oot❤️ Olisin halunnut jutella syvällisempää kuin vaan niitä näitä. Se pieni heti sut tavatessa o
      Ikävä
      79
      965
    Aihe