O: M: Puhelinmyyjän soittorekisteriä

Rekkari1

Rekisterissä on periaatteessa kaikki Suomen yritykset vuonna 2011. Uusia yrityksiä ei ole erikseen kerätty joten niitä ei välttämättä ole. Lopettaneita ei ole erikseen ajettu vaan tieto on saatu soittamalla tai puhelinluettelosta/YTJ:stä erikseen tsekkaamalla. Ne ei tietenkään ole myytävän rekisterin joukossa.

Kaikista on täydelliset osoitetiedot. Rekisteri kelpaa myös henkilökohtaisten kirjeiden postitukseen yrityksen pomolle.

Kaikissa näkyy tilaajan nimi. Yleensä toimitusjohtaja, tai joku muu päättävä elin kelle oon kaupan vääntänyt.

Kaikki yritykset on myytävässä rekisterissä vain yhden kerran, myös suuret ja monen toimipaikan yritykset paitsi ne joihin joihin oon tehny kaupan usevampaan toimipisteeseen.

Bonus 1: 7 % on sellasii et on kaks numeroo. Toinen keskukseen/konttorille ja toinen päättäjän suora numero. Kauppaa oon tehny enempi pienemmille yrityksille eli konttori ja pomon suora on sama numero.
Bonus 2: 35 % on sellasii et kotisivu näkyy. Firma päivän kunto on nopeesti tsekattu.
Bonus 3: 27 % on sellasii et sähköposti näkyy. Niitten toimivuudesta ei oo mitään tietoo, harvoin oon joutunut näitten kanssa kirjeenvaihtoon.

Olen ryhmitellyt ja hinnotellu nämä tsekattujen tietojen tuoreuden perusteella. Tsekattu tarkoittaa että olen näille soittanut tai katsonut tiedot puhelinluettelosta tai kotisivulta;
2014 5 senttiä kappale
2013 4 senttiä kappale
2012 3 senttiä kappale
2011 2 senttiä kappale
2010 ja vanhemmat sentin kappale.

Vain kaupat eli tiedän mikä tuote, milloin ja kenelle myyty euron kappale.

Voin poimia näitä toimialoittain, alueittain, liikevaihdon perusteella tai miten vaan. Arvioidaan et siihen menee työpäivä aikaa niin maksaa satasen per poiminta. Poimintoja ei ole valmiina koska itse soitan jokaiselle.

Kaikkiin hintoihin plus alv.

Tiedustelut
[email protected]

0

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

        Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
        Maailman menoa
        139
        3870
      2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

        Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
        Maailman menoa
        344
        2997
      3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

        Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
        Tv-sarjat
        10
        1906
      4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

        Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
        Suomalaiset julkkikset
        9
        1635
      5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

        Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
        Tv-sarjat
        4
        1099
      6. Mun kaikkialta häviäminen

        Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
        Ikävä
        71
        944
      7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

        Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
        Kaste
        38
        874
      8. Onko teillä

        minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
        Ikävä
        44
        784
      9. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

        Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
        Kuhmo
        23
        771
      10. Inhottaa ajatus siitä

        Miten monia olet pannut.
        Ikävä
        65
        761
      Aihe