oon 14 ja puol vuotta, 180cm, 62kg, poika. Mulla on tullut äänenmurros ym. Haluisin vaan tietää että kasvanko vielä? olis ihan mukavaa jos kasvaisin.
kasvaminen
4
319
Vastaukset
- jhelper
Kyllähän sie tosta vielä voit kasvaa. Riippuu millaiset geenit perit vanhemmiltasi. Kuinka pitkä isäsi on?
- alottaja
isä on 188cm ja äiti 172cm. Isoveli on vähän lyhempi mitä isä ja se on 18v.
- _tyyppi_
alottaja kirjoitti:
isä on 188cm ja äiti 172cm. Isoveli on vähän lyhempi mitä isä ja se on 18v.
Lisää äidin pituuteen 13 senttiä ja isän pituus. Jaa tulos kahdella. Lapsen lopullinen pituus päätyy useimmiten korkeintaan viiden sentin päähän tästä tuloksesta, joko ylös- tai alaspäin.
187,5 jos laskin oikein - _tyyppi_
_tyyppi_ kirjoitti:
Lisää äidin pituuteen 13 senttiä ja isän pituus. Jaa tulos kahdella. Lapsen lopullinen pituus päätyy useimmiten korkeintaan viiden sentin päähän tästä tuloksesta, joko ylös- tai alaspäin.
187,5 jos laskin oikeinJa siinä oli se 5 sentin heitto molempiin suuntiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843462
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1851373- 771367
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401060Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051000Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310952- 43869
- 95867
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78855Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835