Oikeata asiaa

Kyllä tämän päivän Kuhmolaisessa ollut juttu Tuppuraisen puheesta itsenäisyyspäivän juhlassa oli oikeata asiaa avioliittolaesta,ei sitä tarvitse mennä muuttamaan, voi kun ne edustajat (hihhulit jotka äänesti laen puolesta") siellä Arkadianmäellä "älyäisivät".
10411
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Paulamme kannatti. Päästöpuolen aktiivi.

Äänestä

Raamatulla lyödään vähemistöjä, korpikylässä.

Äänestä

Tekin takapajuiset pitää päivittää 2000 luvulle, Tuppurainen on vanha "kalkkis" mikä ei muuksi muutu. Tosin nuo uskon asiat, ihan sama, mutta kirkossa ne pahimmat hommoelijat luhaa.

Äänestä

Tuppuraisen puheelle olisi kannatusta venäjällä.Kannataisi lukea muutakin kuin raamattua.

Äänestä

Tätähän se Kuhmo on. Kylä täynnä seitsemänkymppisiä ukkoja, joilla jalat ja suu liikkuu, mutta päässä vippaa pahasti. Näillä tuppuraisilla, mikkoloilla ja nikulaisilla taitaa vain viimeksi mainittu ominaisuus olla ihan synnynnäinen.

Äänestä
  • Kai se tässä maassa vielä ihmisillä on oikeus julkituoda oma vakaumuksensa ja mielipiteensä. Monesti tuntuu että kaikkein suvaitsemattomimpia ovat ne jotka suuna päänä meuhkaavat esim tasa-arvoisen avioliittolain puolesta ja seuraavassa lauseessa tuomitaan ne jotka asiasta eri mieltä..missä suvaitsevaisuus toisen mielipidettä kohtaan?

    Äänestä

  • sananvapaus kirjoitti:

    Kai se tässä maassa vielä ihmisillä on oikeus julkituoda oma vakaumuksensa ja mielipiteensä. Monesti tuntuu että kaikkein suvaitsemattomimpia ovat ne jotka suuna päänä meuhkaavat esim tasa-arvoisen avioliittolain puolesta ja seuraavassa lauseessa tuomitaan ne jotka asiasta eri mieltä..missä suvaitsevaisuus toisen mielipidettä kohtaan?

    http://areena.yle.fi/radio/2446564

    Äänestä

Tuppuraisen kirjoitus oli asiaa.

Äänestä

Kaapista uskovaiset "tuppuraiset". Tai menkää venäjälle,ihanoimaan syrjintää.

Äänestä

ja luonnollista oli mistä kohtaa???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hetero-Piika kirjoitti:

Kyllä tämän päivän Kuhmolaisessa ollut juttu Tuppuraisen puheesta itsenäisyyspäivän juhlassa oli oikeata asiaa avioliittolaesta,ei sitä tarvitse mennä muuttamaan, voi kun ne edustajat (hihhulit jotka äänesti laen puolesta") siellä Arkadianmäellä "älyäisivät".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu