onko toivoa

Mitä luulet onko toivoa saada työpaikka jos vaihtaisin lastenhoitoalalta pois ja lähtisin opiskelemaan sihteeriksi? onko se HSO-sihteeri sitten nykyisin tradenomi? Olen yo ja ikäni on 34..
1487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

vaihtaa alaa. On paljon monia vuosia kovan ammattikokemuksen omaavia sihteereitä työttömänä, niin rehellisesti sanottuna isket kirveen kiveen.
Toimistoalan työntekijöitä muutenkin on paljon kortistossa, vaikka on hyvät koulutuksekin, niin ei töitä vaan ole. Yhtä paikkaa hakee n. 400 eli mietippä siitä, kannattaako.

T.HSO, Tradenomi, erikoistutkintoja sekä yli 10v. ammattikokemus ja ei töitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


liian vanha-ko ? kirjoitti:

Mitä luulet onko toivoa saada työpaikka jos vaihtaisin lastenhoitoalalta pois ja lähtisin opiskelemaan sihteeriksi? onko se HSO-sihteeri sitten nykyisin tradenomi? Olen yo ja ikäni on 34..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu