Entinen luotsi Edfarmer suuttui ja poisti profiilinsa ja nyt uhkailee että hankkii luotsin oikeudet takaisin.Palsta meni aivan pilalle hänen aikana, ja nyt hänen lähtönsä jälkeen alkoi ilmeisesti itse suutuspäissään kirjoittelemaan turhia aloituksia että saisi oikeuden taas tulla "valvomaan".
Lukuisiä rikkeitä,eikä pienenpänäikänsä ja sukupuolen valehtelu,koko sivun neulaaminen,asiallisten ketjujen poisto kokonaan,keskustelijoien kanssa kinaaminen/provosointi,apinaksi muiden haukkuminen jne.
Toivottavasti saa bannin koko sivulle jos se mahdollista,ekä ainakaan oikeuksia luotsina toimimiseen!
Pyrkii varmaan luotsiksi uuden identiteetin turvin.
Emmerdale ex-luotsi häiriköi?
17
166
Vastaukset
- Noin se menee
Ihan samaa tekevät muutkin potkitut. Suuret luulot itsestä eivät kohdanneet vaadittuja taitoja.
- f44
Huono luotsi poisti esim. tämän asiallisen aloituksen
http://keskustelu.suomi24.fi/node/13049184
ja tämän, jonka ylläpito joutui palauttamaan ja siirtämään oikeaan palstaan
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12922794
Eli mielummin palstalla vähän "sontaa" kuin että estetään asiallinen keskustelu, jos pitää kahdesta pahasta valita, tosin palsta "salatut elämät" on äärilaita, sivun viesteistä 95% on täysin asiattomia jotka ei kuulu mihinkään palstalle- ylläpitö herätys
Joo toivottavasti ei tule takaisin että saisi keskustelu jatkua.Ihme jos saa taas luotsinoikeudet kaiken tuon sekoilun jälkeen...
Luotsihakemus palstalle "salatut elämät" jätetty yli kuukaus sitten, lienee eksynyt johonkin
- Goodbye palstalle
Ellei emmerdalepalstalla häiriköi enää luotsi. Niin joku ylläpidon mode edelleen siellä ainakin rankasti pelleilee muiden kustannuksella ja koettaa pistää halvalla, lapsellisesti temppuillen kaikenlaista. Sanoisin, että meko veemäinen tyyppi. Onneks ei ole mitään tarvetta enää eksyä tuolle palstalle.
Pitäköön hyvänään. Jutut meni siellä sellaisiksi, että ihme että niitä viitsii kukaan muukaan mennä lueskelelemaan. Historiaa on se palsta. - Ilon lapsi
Jaahas,kommentoin tuolle edfarmerille kyseenalaistaen uskontoja (kolmas viesti koko palstalla) ,niin hetkessä täyttyi sivu pilaviesteistä minun nimimerkillä.
Sanoi joksikin pilkkumaisteriksi vielä? - naurattaa!!!
tais meidän farmeri seota lopullisesti :DDDD
- Edfarmer22
Kosto on mukavaa, jos ei minun aikanani käytäydytty niin ei käytäydytä nytkään. Ja ei en enään ilmaiseksi hae luotsiksi. Muut saa toimia apinoiden kanssa. Banneja eivät saa edes minulle laitettua. Mutta on tuo pilkkumaisteri tyhmä luulee että sen valehtelu menee läpi voi elämä mikä sankari :DD
- EdFarmer22
Todistas tuo että valehtelin iän ja sukupuolen, minua kiinnostaa tietää miten aiot todistaa sen? Muutes puoli vuotta jaksoi valvoa apinoita, mutta sitten sun päivittäinen itkeminen sai riittää. Suosittelen todella että välillä menisit ulos ja näkisit että maailmassa kaikki ei aina mene ku strömsössä, ehkä sitä on vaikea ymmärtää jos istuu sisällä päivät pitkät trollina koneella :)
- jhgkjh
et taida oikeasti ihan terve olla?
- jhgkjh
kenen kanssa edes puhut????
- Edfarmer22
jhgkjh kirjoitti:
kenen kanssa edes puhut????
Taas leikit ovelaa. No älä vastaa jos et edes kykene siihen :)
- jhgkjh
noh sovitaan sit niin.
- Mitä ihmettä?!?!
Hei oikeasti, en jaksa lukea kaikkia näitä viestejä mutta mitä tuolle Emmerdalepalstalle on tapahtunut?? Se on täynnä epäasiallisia aloituksia! Siis onko se totta että valvoja Edfarmer on saanut lähtöpassit ja kirjoittelee itse siellä, vai mikä se juttu on??
- sekopäistä menoa
on,tuossahan se myöntääkin että on häiriköinyt!
kuulemma asia on nyt jo tutkinnassa. - ewfe
Ihan aiheesta sai kenkää, poisti useita asiallisia kokonaisia ketjuja joihin tuli jopa linkki todisteeksi
- Hämmästyttää
Prikulleen sama kaava näyttää tapahtuvan Oulu palstalla, kuin emme palstallakin.
Juttuja häviää ja ihan asiallisia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061