Paljonko on CZ75 9mm pistoolin kahvan paksuus?? Olisiko kenelläkään ko. asetta ja mittaisi paljonko sen kahvan paksuus sivusuunnassa on ilman kahvalevyjä, tämä taso näkyy hieman levyjen reunasta jottei mittaamisen takia tarvitse irroittaa kahvalevyjä.
CZ75 mittoja??
6
353
Vastaukset
- 97b
..ajattelin vaan että käykö CZ75 kumikahva tuohon nelivitoseen, jossain näin jenkkiharrastajan nelivitosen ja siinä oli juuri seiskavitosen kumikahva mutta ymmärsinköhän sitten oikein ja siksi kyselen noita mittoja.
- zetor2
Sopivuudesta en osaa mitään sanoa. Mutta kahvan paksuus ilman kahvoja: edestä 25,75mm ja kämmenpuoli 16.80mm.
tuommoisen mutanttikahva viritystä hieman epäilen... - 97b
Kiitoksia! Jaahas eli kahva ei ole tasapaksu vaan kapeampi takaa?? Tuohon CZ97B pistooliin ei saa muuta kuin levyjä kahvaan, ainakaan suomesta ei saa, kotelokin oli tiukassa mutta tosiaan niin kuin tuolla eräässä viestissä näkyy niin seiskavitoseen tarkoitettu kotelo käy kuin nyrkki silmään, ei milliäkään klappia eli istuu tosi napakasti ja napakammin kuin seiskavitonen koteloon mutta kuitenkin menee sinne kevyesti ja lähtee myös pois, ihan omalla painolla ei mene vaan pitää hieman painaa, kiinni sivuista ottaa hieman varmistin ja luistin vapautin. Kotelohan lukitse aseen liipasinkaaren edestä.-Dasta-kotelo siis.
Täytyy mitata omasta aseesta tuo mitta ja vielä sitten arvoitus käykö kumikahvan kiinnitysreiät johon kahvalevyjen ruuvit tulee. Onhan sitten olemassa niitä sukan mallisia kumikahvoja jotka vedetään kahvan päälle, nykyään minulla on mustaa itsevulkanoituvaa teippiä mutta se ei ole kovinkaan fiksun näköinen tuunaus. - 97b
On prikulleen samat mitat cz97b.ssä kuin seiskavitosen kahvan mitat mutta muuten tuntuu paksummalta tuo kahva kun hypistelin 9 mm:stä viikonloppuna kädessäni, lie sitten paksummat levyt kahvoissa ja pituus suunnassa ehkä isompi tuo ysiseiskan bertan kahva.
- 97b
Vielä jos joku seiskavitosen omistaja voisi mitata kahvan edestä kahvaruuvin keskelle. Tuossa ysiseiska bertassa on tuo mitta noin 42mm. Jos tuo mitta täsmää niin seiskavitosen kumikahva käy 97B:hen.
- Anonyymi
Ostin cz75 kumikahvan ja se käy cz97b aseeseen.
Hiukan vaan joutuu taistelemaan että saa ruuvit paikoilleen.
Laitoin ensin toisen puolen kumikahvan ruuvin mutta jätin sen hyvin löysälle ja siten voimalla venytin kumikahvan paikoilleen ja sain myös toisen puolen ruuvin lähtemään kierteille.
Lopuksi kiristin molemmat ruuvit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1032482Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/311931Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1311684Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee121565- 1121491
Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta
Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden221352- 1381258
Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka136966"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!46942Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su80916