Säärikarvat

mä oon ihan kauheen karvanen! mun jaloissa on ihan näkyvät karvat! en uskalla leikata koska tiedän kokemuksesta että ne kasvaa takaisin kuten kainalo ja alapääkarvoituksessani. mitkä kaikki karvat naisen "tulisi" ajella? pelkät säärikarvat ja kainalokarvat vai? antaisitteko vähän neovoja kiitos :)
8833
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Eikös se homma hoidu kätevästi päivittäin samalla kun käy suihkussa, eli ei vaadi mitään suuria ponnisteluja ?? Ehdottomasti kainaloista ja jaloista karvat kokonaan pois, alapää siistiksi, mutta posliini ei välttämätön.

Äänestä

vain siinä tapauksessa jos itseäsi häiritsee.
Kukaan muu ei sinun vartalostasi vastuuta kanna.
Naisia on ollut tuhansia vuosia karvojen kanssakin, joten sitenkin varmaan selviät.
Jos aiot malliksi niin työt saattavat olla vähissä mikäli hiusten ja bikinien ulkopuolelle jäävä iho on karvainen.
Ei sänkikään niin miellyttävää ole.

Äänestä

Jos karvat häiritsee, niin tilaa kosmetologilta poisto vahalla, tai osta epilaattori. Itse sain mielenrauhan ed. yhdistelmällä. Keväällä tehtiin vahalla poisto ja kesällä ajelin epilaattorilla, kun rupesi häiritsemään. (Tässä vaiheessa asiaasi ei varmaan yhtään auta se, että mitä enemmän ikää kertyy, niin sitä vähemmän kerkiää kiinnittämään huomiota johonkin f* kainalokarvoihin).

Äänestä

Kainalo- ja säärikarvat (ja myös jalat muutenkin tietysti) kokonaan pois, bikiniraja siistiksi (esim. kiva tupsu tai pikkuinen kolmio ja karvojen lyhennys) ja kulmakarvat siisteiksi. Toiset vahaa käsivarretkin.

Äänestä
  • Joo, varmaan tämä on jonkun Pojan mielipide? Jalat muutenkin tietysti pois?

    Mitäs tehdään hiustolle, sekin pitäisi tietysti poistaa?

    Menkääs ny kottiinne kasvamaan.

    Äänestä

  • no en minä ainakaan tykkää jos tytöllä ei ole jalkoja....

    Äänestä

Mulla sama ongelma. Hirveästi karvaa joka paikassa ja tulee vaan lisää vuosien kanssa. Jopa perseessä.

Kokeile erikeeperillä ja puvillakangaspalalla poistaa.Toimii!!!

Äänestä

sakset
ja karvaleikkuri, vesisuihku kyllä karvat lähtee pois. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nuori nainen kirjoitti:

mä oon ihan kauheen karvanen! mun jaloissa on ihan näkyvät karvat! en uskalla leikata koska tiedän kokemuksesta että ne kasvaa takaisin kuten kainalo ja alapääkarvoituksessani. mitkä kaikki karvat naisen "tulisi" ajella? pelkät säärikarvat ja kainalokarvat vai? antaisitteko vähän neovoja kiitos :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu