Kainuun persut

Näinköhän Kainuun persut möhlivät pahemmankerran kun eivät valinneet Yrjö Puurusta eduskuntavaaleihin ehdokkaaksi ?
Yrjö olisi varmasti kerännyt paljon ääniä varsinkin nuorten keskuudesta ihan Oulua myöten.
23184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Ei persuilta voi vaatiakkaan järjellistä toimintaa, kaikki ovat reppanoita luusereita jotka on potkittu pois muista puolueista suurinosa kepusta.
Riitelyn ja toisten arvostelun he hoitavat kyllä erittäin ammattitaitoisesti.

Äänestä
  • yhtyn täysin etelliseen kirjoittajaan

    Äänestä

  • Persujen vaalijuna tekee jo lähtöä.

    Vain pikku ongkelma startissa. Juna täynnä pintaliitäjiä, kevytkenkäisiä ja tuulen viemiä väliin pakkasen panemia ehdokkaita.

    Timpalla pitää istua "röhömahoineen" kokoajan junassa, muutoin koko juna karkaa avaruuteen.

    Äänestä

Kainuun Persut korvaamattoman dementikon pelinappulana... kyllä siitä hyvä tulee.

Keksikääpä Jytkylle vastakohtanimike valmiiksi, sitä nimittäin tullaan keväällä taritsemaan.

Äänestä
  • Saattaapi kevään vaaleissa tulla persuille ei jytky vaan ruikuli.

    Äänestä

  • laskeva aurinko kirjoitti:

    Saattaapi kevään vaaleissa tulla persuille ei jytky vaan ruikuli.

    Ei pääse Kajaanista yhtään persua läpi.
    Korhonen Sotkamosta ja Pentti Kettunen Kajaanista sotkevat äänet keskenään.
    Pentti sai edellisessä eduskuntavaaleissa 4001 ääntä. Korhonen vie Pentin ääniä,
    veikkaus Pentti saa nyt 2750 ääntä ja Korhonen 2500 ääntä.
    Kumpikaaan ei mene läpi. Aavekari 1250 ääntä.

    Äänestä

  • Persut kirjoitti:

    Ei pääse Kajaanista yhtään persua läpi.
    Korhonen Sotkamosta ja Pentti Kettunen Kajaanista sotkevat äänet keskenään.
    Pentti sai edellisessä eduskuntavaaleissa 4001 ääntä. Korhonen vie Pentin ääniä,
    veikkaus Pentti saa nyt 2750 ääntä ja Korhonen 2500 ääntä.
    Kumpikaaan ei mene läpi. Aavekari 1250 ääntä.

    Kettuselle ei ole tärkeintä oma pääsy vaan estää se muilta. On siinä niin kova pelinpolitiikan äijä

    Äänestä

jytkyn ruikonen silmään kustujen aattelliset.

Äänestä

Ei Yrjö Puurusesta ole eduskuntavaalien ehdokkaaksi.
Jäsen äänestyksessä hän jäi varapaikalle, kun Pentti Kettunen istuvana Kansanedusatjana lähti kilpaan mukaan. Puurunen kiertää puhujamatkoilla ympäri maakuntaa, vaikka ei ole edes ehdokas. Voisi vain todeta ehdokkuus on tainnut nousta liikaa hattuun..

Vielä sittenkin Yrjö Puurunen yritti ahatutua,Kainuun-perussuomalaisten neljänneksi ehdokkaaksi. Uudelleen jäi piirin syyskokouksessa jälleen kerran ulkopuolelle. Mikäli joku nyt ehdolla olevista jostain syystä joutuu jättätymään jonkun syyn vuoksi pois.hänen tilalleen nousee, Mikko Polvinen Kuhmosta. Polvinen on suhteellisen nuori ja koulutukseltaan, Insinööri ja peittoaa tavallisen Rajavartijan mennen tullen, niin tiedoiltaan kuin taidoiltaan.

Puurunen kuvitteli että häntä äänestäisivät,Merja Kyllösen kannattajat. Rohkenen väittää etteivät Kainuun vasemmisto kannattajat,missään tapauksessa äänestäisi. Yrjö Puurusta. ja on 100% varma juttu.

Äänestä
  • persut antakkaa aavekarille mahollisuus

    Äänestä

  • Hukkaan meni eesaulla viimeisinkin käytöskurssi. Kirotusvihreet vähän väheni, mutta ei rittävästi.
    Käsialastaan "henkilö" tunnetaan.

    Äänestä

Oulun persulle menee ääni niinkuin viime vaaleissakin.

Äänestä
  • Puurunen haluaa satoja mamuja Suomussalmelle.

    Haloo?

    Äänestä

  • Prööt kirjoitti:

    Puurunen haluaa satoja mamuja Suomussalmelle.

    Haloo?

    Minä oesin eänestännä Yrjöä, nyt menöö eäni kepulle. Siitäs saitte.

    Äänestä

  • ylävesien ykkönen kirjoitti:

    Minä oesin eänestännä Yrjöä, nyt menöö eäni kepulle. Siitäs saitte.

    niinhän sinä olet aina äänestänyt olit vain piilo persu

    Äänestä

  • minä äänestän kepua se on varma se.

    Äänestä

Justiisa näin! Tutkailkaapa mitä nämä ehdolla olevat ovat tuoneet julkisuuteen Kainuun kehittämiseksi viimeisten vuosien aikaan? Ihan oikein! Ei niin yhtään mitään!
Nyt ollaan julistamassa muiden kirjoittelemia juttuja. Ei mitään omaa. Ovat onneksi niin tyhmie, ettei niille onneksi käy kuinkaan. Ne ei saa ääniä ja jäävät Kajaanin ja Sotkamon riesaksi. Parempi niin kuin hävetä näitä tolloja tuolla muualla.

Äänestä

Soini: "Karkit karanteeniin, sipsit pois kaupoista"

Äänestä

näin on

Äänestä

Nainen on onnellisimmillaan hellan ja persun välissä

Äänestä

jepjepp

Äänestä

jep

Äänestä

Kommentoi aloitusta


isä-timo kirjoitti:

Näinköhän Kainuun persut möhlivät pahemmankerran kun eivät valinneet Yrjö Puurusta eduskuntavaaleihin ehdokkaaksi ?
Yrjö olisi varmasti kerännyt paljon ääniä varsinkin nuorten keskuudesta ihan Oulua myöten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu