Näinköhän Kainuun persut möhlivät pahemmankerran kun eivät valinneet Yrjö Puurusta eduskuntavaaleihin ehdokkaaksi ?
Yrjö olisi varmasti kerännyt paljon ääniä varsinkin nuorten keskuudesta ihan Oulua myöten.
Yrjö olisi varmasti kerännyt paljon ääniä varsinkin nuorten keskuudesta ihan Oulua myöten.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Ei persuilta voi vaatiakkaan järjellistä toimintaa, kaikki ovat reppanoita luusereita jotka on potkittu pois muista puolueista suurinosa kepusta.
Riitelyn ja toisten arvostelun he hoitavat kyllä erittäin ammattitaitoisesti.
yhtyn täysin etelliseen kirjoittajaan
Persujen vaalijuna tekee jo lähtöä.
Vain pikku ongkelma startissa. Juna täynnä pintaliitäjiä, kevytkenkäisiä ja tuulen viemiä väliin pakkasen panemia ehdokkaita.
Timpalla pitää istua "röhömahoineen" kokoajan junassa, muutoin koko juna karkaa avaruuteen.
Kainuun Persut korvaamattoman dementikon pelinappulana... kyllä siitä hyvä tulee.
Keksikääpä Jytkylle vastakohtanimike valmiiksi, sitä nimittäin tullaan keväällä taritsemaan.
Saattaapi kevään vaaleissa tulla persuille ei jytky vaan ruikuli.
Ei pääse Kajaanista yhtään persua läpi.
Korhonen Sotkamosta ja Pentti Kettunen Kajaanista sotkevat äänet keskenään.
Pentti sai edellisessä eduskuntavaaleissa 4001 ääntä. Korhonen vie Pentin ääniä,
veikkaus Pentti saa nyt 2750 ääntä ja Korhonen 2500 ääntä.
Kumpikaaan ei mene läpi. Aavekari 1250 ääntä.
Kettuselle ei ole tärkeintä oma pääsy vaan estää se muilta. On siinä niin kova pelinpolitiikan äijä
jytkyn ruikonen silmään kustujen aattelliset.
Ei Yrjö Puurusesta ole eduskuntavaalien ehdokkaaksi.
Jäsen äänestyksessä hän jäi varapaikalle, kun Pentti Kettunen istuvana Kansanedusatjana lähti kilpaan mukaan. Puurunen kiertää puhujamatkoilla ympäri maakuntaa, vaikka ei ole edes ehdokas. Voisi vain todeta ehdokkuus on tainnut nousta liikaa hattuun..
Vielä sittenkin Yrjö Puurunen yritti ahatutua,Kainuun-perussuomalaisten neljänneksi ehdokkaaksi. Uudelleen jäi piirin syyskokouksessa jälleen kerran ulkopuolelle. Mikäli joku nyt ehdolla olevista jostain syystä joutuu jättätymään jonkun syyn vuoksi pois.hänen tilalleen nousee, Mikko Polvinen Kuhmosta. Polvinen on suhteellisen nuori ja koulutukseltaan, Insinööri ja peittoaa tavallisen Rajavartijan mennen tullen, niin tiedoiltaan kuin taidoiltaan.
Puurunen kuvitteli että häntä äänestäisivät,Merja Kyllösen kannattajat. Rohkenen väittää etteivät Kainuun vasemmisto kannattajat,missään tapauksessa äänestäisi. Yrjö Puurusta. ja on 100% varma juttu.
persut antakkaa aavekarille mahollisuus
Hukkaan meni eesaulla viimeisinkin käytöskurssi. Kirotusvihreet vähän väheni, mutta ei rittävästi.
Käsialastaan "henkilö" tunnetaan.
Oulun persulle menee ääni niinkuin viime vaaleissakin.
Puurunen haluaa satoja mamuja Suomussalmelle.
Haloo?
Minä oesin eänestännä Yrjöä, nyt menöö eäni kepulle. Siitäs saitte.
niinhän sinä olet aina äänestänyt olit vain piilo persu
minä äänestän kepua se on varma se.
http://blogs.20minutos.es/europa-inquieta/files/2013/10/Timo-Soini.jpeg
Justiisa näin! Tutkailkaapa mitä nämä ehdolla olevat ovat tuoneet julkisuuteen Kainuun kehittämiseksi viimeisten vuosien aikaan? Ihan oikein! Ei niin yhtään mitään!
Nyt ollaan julistamassa muiden kirjoittelemia juttuja. Ei mitään omaa. Ovat onneksi niin tyhmie, ettei niille onneksi käy kuinkaan. Ne ei saa ääniä ja jäävät Kajaanin ja Sotkamon riesaksi. Parempi niin kuin hävetä näitä tolloja tuolla muualla.
Soini: "Karkit karanteeniin, sipsit pois kaupoista"
näin on
Nainen on onnellisimmillaan hellan ja persun välissä
jepjepp
jep