Mieskaverini voimakas omsitushalu ja mustasukkaisuus vie pohjan koko seurustelustamme,onko tarina päättymässä? Intohimo se yhdistää,mutta henkinen kanssti mieheltä on miinusta kiukkuineen.Päästänkö menemään ja miten jatkuu elämäni,olen nainen ja kyllästymään tähän,,,rakkautta on mutta luottoa hänen puoleltaan ei,vaikka ei ole aihetta.
Miten tämä juttumme jatkuu tai loppuu?
2
115
Vastaukset
- 4 Smile
Itse aikoinani elin mustasukkaisen miehen kanssa, hänessä oli myös narsistisia piirteitä. Päivääkään en ole eroa katunut.
Mennyt
Ristiverinen mies kotiin liittyvissä asioissa ja ristiverinen nainen, tosiasioitten hyväksymistä. Mikäli aikonut selättää vaikeudet, on se kysynyt jonkun verran rohkeutta tasapainon löytymiseksi.
Nyt
Kohtalonpyörä raksuttaa kaikelle omaa aikaansa ja asiat pitää ratkaista. Voit joutua myös vastuuseen aiemmin tekemistäsi valinnoista. Jokin yllättävä tieto tai kutsu johonkin sosiaaliseen tapahtumaan - molemmissa on kyse aineellisista asioista, kumpi ikinä tämä sitten onkin. Iso muutos tulossa ja kysyy pikkusen luottoa, koska tässä pitäisi nyt osata jättää vanhat, kannattamattomat asiat, mikäli aikoo antaa tilaa uudelle tässä myös on miekkojen kakkonen, joka yleensä tarkoittaa määrätietoista toimintaa.
Tulee
Vähän on vaikea nähdä metsää puilta, tässä on vaaleahko nainen ja ahdistusta. Myös kilpailukin saattaa olla kovaa.. Kun häly ympäriltäsi laantuu, vaivut mietteisiisi/haaveisiisi. Tässä on vaarana paikalleen jähmettyminen ja kun sitten tulee eron/eroon pääseminen jostakin/kolmas osapuoli - tämä on aina vaikea tilanne. Sydämen lävistää 3 miekkaa ja 1 niistä sinne ei kuulu. Kuitenkin täällä myös on sopusointua/anteeksiantoakin.
Rakkaudessa tai jostakin erittäinkin rakkaasta, kannat huolta melkein enemmän kun jaksat kantaa ja tähän tuli tilanne, jossa pikkusen koet olevas ulkopuolinen/yksinäinen. Mitään et sille mahda, että sinulla olisi kukkuramitoin annettavaa, mutta riidat uhkaavat kaikkea tätä ja aiheuttaa aika paljon levottomuutta.
Jokin asia ilmenee ja sinun hyppysissäsi on ne onnistumisen avaimet. Tässä on jotain rahasopimusasioita ja harmonian löytymistä, mutta se vaatii kyllä terävänäköisyyttä/päättäväisyyttä.. Jokin tulee sulle sydämenasioissa täysin puskista ja ne alkaa jäytää ajatuksiasi ja oot aika tyytymätönkin, kuitenkin - sinä saat olla ylpeä siitä, mitä olet jo saavuttanut.. Tässä on työn/opiskelun kortti ja sitä, että nyt on pantava hösseliks, kuitenkin pitäen jalat maassa kaiken tohinan keskellä Tämä voi tarkoittaa myös jotain työlästä projektia, johon on tartuttava nyt kun siihen tarjoutuu mahdollisuus.
Jokin viesti tulossa, joka pistää kaikki arvosi uusiksi. Vaaleahko aikuinen mies ja kaikki syy iloon ja juhlaan, tää kaveri on harvemmin tapaamasi henkilö. Jotenkin tähän liittyy joku nainen, ei kauheen luotettava, mut sinä et jaksa moisesta hirveetä stressiä ottaa.
Toiveikkuutta herättäviä uutisia ja joku muukin viesti, joka saa kotisioikeinpäin. Jokin juttu kumminkin tulossa vääjäämättä, joka saa sut stressaantuneeksi ja tässä on joku 'hengenheimolaisesi' kyseessä
Menestyt kyllä, mutta valintoja on tehtävä ja kaiken tän päivänpaisteen keskelle, saattaa tällääntyä joko virkamies tai henkilö, jolla on tekemisiisi erittäinkin suuri valta, ties millaisine ehdotuksineen. Eri paikkakunta ja tarjotaan uutta tilaisuutta/mahdollisuutta.
Jonkun pitkään jatkuneen jutun tiimoilta, saat vihdoin tilaisuuden hengähtää. Menestystä ja jonkun asian tiimoilta käy, niinkuin on parhaaksi nähty. Haasteita tosin riittää, vaalea aikuinen mies ja joku aika ravistelevakin juttu.
Maailmalta kiirii uutisia TAI tietoa siitä, että nyt ollaan menossa kohden yhden aikakauden loppua ja uuden alkua. Muutosten tuulet puhaltelevat, vaalea nainen TAI kypsä aikuinen, lämminhenkinen nainen, äiti/mummo/täti tms.. paljon tätäkuvioo mietit ja kun tajuat, että sua on urakalla tökitty selkään, sun on hirveen vaikea luoda tulevaisuuden suunnitelmiasi :( - joulun kukka
okei,kiitän tulkinnastasi.Hyvää tulevaa joulua ja onnekasta ,parempaa tulevaa vuotta sulle myös,t kaikkea nähnyt nainen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522085
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3301284Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.921189- 1491072
- 35928
- 67919
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31869Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59807Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta23796Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46769