Hamsun silmä verestää

Hamsterin silmä on verestävän punainen ja mielestäni myös pikkasen turvonnut...pitäisikö käyttää lääkärillä vai odotanko päivän pari??? Onko mitää hoito-ohjetta näi ens hätää, tää on mun iha eka hamsteri enkä oikee tiedä mitä ajatella :(
1472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Silmätulehdus tai haava silmässä? Rähmiikö se? Rähmivää silmää voi puhdistaa keitetyllä ja sitten jäähdytetyllä vedellä. Parin päivän katselu tuskin haittaa, mutta sitten kannattaa näyttää lääkärille niin saatte esim. antibiootit jos se vaikuttaa tulehtuneelta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


--¨^-- kirjoitti:

Hamsterin silmä on verestävän punainen ja mielestäni myös pikkasen turvonnut...pitäisikö käyttää lääkärillä vai odotanko päivän pari??? Onko mitää hoito-ohjetta näi ens hätää, tää on mun iha eka hamsteri enkä oikee tiedä mitä ajatella :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu