Olin tänään koiran kanssa kävelyllä

Hinnahiiri

Koirani haistoi jotakin, se veti niin vimmatusti ja sieltä löytyi pupujussi syötynä. Kanahaukka vai mikä raadellut? Oli vain lihaa ja luuta :(

4

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Epävarma äiti

      Se oli susi. Tuo kaamea elukka. Se kyttää aina jotta pääsisi raatelemaan lapsemme ja isoäitimme. Kukaan ei ole turvassa! Jopa perhettämme puolustavat viinalta haisevat aviomiehemme tunnustavat tämän. He kittaavat viinaa susipelkoonsa ja siksi haisevat. Minä taas pysyttelen seinien sisällä lapset kainalossa. Annan ennen vaikka oman henkeni kuin jätän lapseni susien raatelemaksi. Hyi kauheaa, lihaa ja luuta vaan jäljellä. Onneksi lapseni ei tätä nähnyt. Mieheni on taas jahdissa elikkä siis ryyppäämässä poikakaveriensa kanssa, joten häneenkään on turha turvautua.

      Voi pupujussiparkaa. Kohta voi kenen tahansa lapsi olla syötynä samallalailla jos mieheeni on uskominen. Miksi mieheni pelottelee minua susilla? En voi käsittää. Pari kertaa olen käynyt kaupungissa ja minulla oli tosi hauskaa. Ei huolen häivää susista. Mieheni oli tuolloin lataamossa susipelon takia ja pääsin kerran eläissään käymään sukulaisten luona.

      Nyt mieheni pommittaa minua. Olen kuulemma susihuora kun en kaupungissa ollessani pelännyt susia ja haukkuu minua kevytkenkäiseksi. Päästyään lataamosta mieheni oli neljä tuntia normaali-ihminen, kunnes pihalla oli hänen mielestään jokin painauma. Se oli kuulemma selvästi suden jälki ja lapsemme piti välittömästi raahata turvaan, pois ja mahdollisimman kauas pois raateluhampaitten ulottuvilta.

      Kysyn teiltä, että onkohan tämä ihan normaalia perhe-elämää. Oiskohan ketään tuttua, joka voisi auttaa minua (ja eritoten) miestäni tässä asiassa. Kuulemma on olemassa jokin legendaarinen Susianalyytikko. Onkohan tämä tarina tosi ja voisikohan tuolta yliluonnolliselta mestarilta mahdollisesti saada apua tämänkaltaiseen ongelmaan?

      • minä tiedän

        mikä sinua auttaa, hullujen huone. sekoilusi on ylittänyt naurettavuuden rajan ajat sitten. on käsittämätöntä että löytyy joku jonka ainoa elämäntehtävä on itsensä naurunalaiseksi tekeminen.


      • Analyytikko sai taas bannin...


      • Anuslyylihän

        se siellä taas...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      60
      814
    2. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      111
      783
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      46
      660
    4. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      215
      604
    5. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      42
      553
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      52
      536
    7. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      76
      523
    8. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      22
      516
    9. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      82
      483
    10. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      37
      480
    Aihe