Privet vaan kaikki!
Tyhmä kysymys ehkä... Voiko kaksi tietokonetta yhdistää toisiinsa niin, että tiedostoja pystyy siirtämään niiden välillä? Kyseessä olisi kannettava sekä pöytäkone, kummassakin on verkkokortti. Nettiyhteyttä ei ole käytettävissä tällä hetkellä. Miten tämä yhdistäminen ja tiedostojen siirto onnistuu, jos edes onnistuu?
Tietokoneiden yhdistäminen
3
1007
Vastaukset
käännetyllä ethernet-piuhalla pitäis onnistua...
Mutta kyse on tietokoneesta.
Onnistuminen (aloittelijalta) riippuu pitkälti käyttiksestä, sitkeydestä ja TUURISTA...
Onnea- henkka
Pitää olla ristiinkytketty verkkokaapeli (saa tietsikkakaupasta halvalla takahuoneen nurkasta lojumasta), joka tökätään verkkokortteihin. Sitten tarvitaan myös verkkoasetuksien säätöä, mikä on Windowsilla vähän helpompaa ehkä kuin Linuxissa tms.
Pääset ilmeisestikin nettiin joten tarkempia ohjeita löydät hauilla (esim. ristiinkytkentä, crossover cable).
Ja kuten edellinen sanoi, onnea. :)
- konstilla
Langattomasti/ kotiverkon kautta/Com portin kautta.
Tietoa saat lisää tuolta
>Käynnistä
>Kaikki ohjelmat
>Apuohjelmat
>Järjestemätyökalut
>Ohjattu tiedostojen ja asetusten siirto
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703139
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421584
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083