Lääkkeet aih. sekavuutta

Tiedän ihmisen joka sai lääkettä sydänvikaansa ja alkoi nähdä kaikenlaisia henkiolentoja. Hän ymmärsi ettei asiat olleet oikeilla tolilla ja kertoi lääkärilleen tästä. lääkkeet vaihdettiin ja sen jälkeen ei ylimääräisiä olentoja ole näkynyt. En sitä sano etteikö henkiolentoja olisi mutta kannattaa kuitenkin pitää mielessään tämäkin mahdollisuus, elikkä jos syö joitakin lääkkeitä voivat ne aiheuttaa ennen näkemättömiä vaikutuksia. Jos taas ei käytä mitään lääkkeitä ja näkee tavallisuudesta poikkeavaa niin silloin kannattaa miettiä perusteellisesti ensiksi harhanäyn mahdollisuutta ja jos ja kun saa tietoonsa ettei kysymyksessä voinut olla harha, voi olla melko varma että on nähnyt rajan toiselle puolelle, koska sellainenkin mahdollisuus on olemassa.
5298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ovat totuutta silloin kun useampia näkee nitä yhtaikaa. Tämä on tapahtunut minulle nuoruudessani lisäksi nämä alukset tulivat toistuvasti medän yli
matkallaan pois maapallosta.
Ja eräälle toiselle jolla oli kolme kaveria paikalla.
Niin että miksi olisi niin vaikeaa hyväksyä
tällaisia tosi tapauksia tosiasiksi on se että se taistelee uskontoa vastaan.
Mutta lisäksi Kuollut Meren kääröissä kerrotaa n aivan yksiselitteisesti näistä nk. Valvojista ja että he ovat todellisia eikä henkimaailmasta ja lisäksi että meillä on heidän geenejään.

Äänestä
  • etteikö ufoja tai yliluonnollista olisi olemassa, sanoin vaan että jotkin lääkkeetkin saattavat aiheuttaa ns näkyjä.

    Äänestä

  • ulkomaalainen, lukihäiriöinen, vai pöpi?
    Vai kaikkia kolmea?

    Äänestä

  • Höh kirjoitti:

    ulkomaalainen, lukihäiriöinen, vai pöpi?
    Vai kaikkia kolmea?

    olen sitä mieltä että tiedän näistä asioista enemmän kuin sinä.

    Äänestä

Voivat lääkkeittenkin esiintuomat näyt olla tosia...

Shamanismissa on käytetty sieniä yms, tähän tarkoitukseen ja ns.matkojen tekemiseen ja niiden helpottamiseen.

LSD on oikein kuuluisa tästä rajoja murtavasta vaikutuksesta.

Liekkö ennemminkin niin, että kannattaa käyttää tervettä harkintaa näitä henkiä ym nähdessä ja kuullessa, eli katsoa mitä ne kertovat ja vaativat näkijäänsä tekemään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Itse nähnyt kirjoitti:

Tiedän ihmisen joka sai lääkettä sydänvikaansa ja alkoi nähdä kaikenlaisia henkiolentoja. Hän ymmärsi ettei asiat olleet oikeilla tolilla ja kertoi lääkärilleen tästä. lääkkeet vaihdettiin ja sen jälkeen ei ylimääräisiä olentoja ole näkynyt. En sitä sano etteikö henkiolentoja olisi mutta kannattaa kuitenkin pitää mielessään tämäkin mahdollisuus, elikkä jos syö joitakin lääkkeitä voivat ne aiheuttaa ennen näkemättömiä vaikutuksia. Jos taas ei käytä mitään lääkkeitä ja näkee tavallisuudesta poikkeavaa niin silloin kannattaa miettiä perusteellisesti ensiksi harhanäyn mahdollisuutta ja jos ja kun saa tietoonsa ettei kysymyksessä voinut olla harha, voi olla melko varma että on nähnyt rajan toiselle puolelle, koska sellainenkin mahdollisuus on olemassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu