Reititin, mokkula ja yhteys?

Mulla on Asuksen reititin ja Huawein mokkula? Mokkulalla saa yhteyden, kun se on läppärissä kiinni.

Mutta kun mokkulan laittaa reitittimeen, niin en saa yhteyttä muodostettua. Mikä menee pieleen?
568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tukeeko reititin kyseistä mokkulatyyppiä?

Äänestä
  • Ketä mokkulatyyppiä?

    Äänestä

Mokkulan mallia. Ei reitittimet tue kaikkia mokkuloita.

Äänestä
  • Jos kuitenkin laitan sen Ccleanerin?

    Äänestä

  • pekkis9876 kirjoitti:

    Jos kuitenkin laitan sen Ccleanerin?

    Jos kuitenkin menisit muualle trollaamaan?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pekkis9876 kirjoitti:

Mulla on Asuksen reititin ja Huawein mokkula? Mokkulalla saa yhteyden, kun se on läppärissä kiinni.

Mutta kun mokkulan laittaa reitittimeen, niin en saa yhteyttä muodostettua. Mikä menee pieleen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu