Minulla on muutama huonekalu, jotka pitäisi viedä kaatopaikalle, mutta itseltäni puuttuu pakettiauto tai peräkärry millä ne sinne veisin. Tietääkö kukaan sellaista tahoa, joka hoitaisi homman, tietysti maksua vastaan?
huonekaluja kaatikselle
kaatikselle
13175
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
maksua vastaan toimittaa kyllä.
Vuokraa paku. Etsi koneeltasi autoja vuokrataan tai jotain sinne päin. Eiköhän ala kulkea.
Muutama ? pistä molokkiin jos on taloyhtiössä ? palotele pieniksi,on laitettu kaksion kamat,muttei samana päivänä,mahto jätekuski olla ihmeisään ?
Jos ihan totta puhutaan, niin tarvittaisiin kantajatkin... Iso vuodesohva mekanismillaan on vaikea hävittää jätekatoksen kautta :(
Vie se sinne yöllä. Näin huoltoyhtiö vie sen pois.
Aikoinaan pistin tikkisahalla pieniksi mangum vesisängyn,isot päädyt,hyvin mahtu.
Aika moni edellä kirjoittaneista kuluu loisten lajiryhmään. " Minä voin tehdä miten vain, kunhan toiset noudattavat lakeja ja normeja"-ajatuksiaan.
Se on pakko mennä sieltä mistä aita on matalin,kun ei ole sitä ylimääräistä RAHAA.
Hae Kodin Terrasta peräkärry ilmaiseksi lainaan pariksi tunniksi.
Mä tuun Jorman kanssa hoitaan ton sun homman. Laita sauna lämpimäksi, pari levyä kylmää ohraa tarjoiluvalmiiksi niin maksukin hoituu varmaan siinä muuton kuluessa.......
Soita kierrätyskeskukseen niin tuleevat katsomaan jos vaikka heille kelpaisi.. Tai soita karanojan kaatopaikalle. Heillä oli ainakin hetki aika takaperin auto jonka pystyi tilaamaan viemään romut pois lientä korvausta vastaan.
Kierrätyskeskukselle ei kelpaa kun uudehko tavara.Äijiä seisoo kopin vieressä tupakalla ja kuorossa huudetaan että ei kelpaa meille.Tavara jonka tarjosin näille laiskimuksille oli aivan kunnossa oleva vaatekaappi.Arvatkaa tarjoanko yhtään tavaraa näille kuorolaisille,mielummin vien ne karanojalle ja maksan 9 eukkia.Ihmettelen maksaako joku vielä palkkaa näille vetelyksille.
toisaalta.
Itse kysellyt myös kaatopaikalle vietävän maksua.
Muistaakseni kierrätyskeskuksessa 10 eurosta ylöspäin.
Ehkä paino ratkaisee myös.