Monet asiat odottavat ratkaisuaan Thaimaassa, tämä yhtenä, sotilashallinnon lisäksi...
http://www.aamulehti.fi/Ulkomaat/1194947412222/artikkeli/huoli kasvaa thaimaassa prinssi eroaa puolijumalan asemassa oleva kuningas sairastaa.html?utm_source=leiki&utm_medium=iltalehti&utm_campaign=kontekstuaalinen
Mitä tuleekaan tapahtumaan???
3
200
Vastaukset
- PatilanOssi
Arvostettu ja pidetty Kuningas oli hiljan julkisuudessa:
https://www.facebook.com/ThairathFan/photos/pcb.10153162362457439/10153162361107439/?type=1&theater Sen kun tietäisi mitä maailmalla tulee tapahtumaan? Kai meitä lähempänäkin on näitä ihan omasta takaa eli ei kannata alkaa murehtia maapallon toisella puolella olevia juttuja.
- suomivsthaimaa
Suomessa armeija voisi kaapata myös vallan ja laittaa korruptoituneet poliitikot vastuuseen tekosistaan, purkaa koko järjestelmä ja rakentaa uusi. Byrokratiaan ja virkamieskoneistoon 75% leikkaukset. Eläkeyhtiöiden satojen miljardien säästöt pakkolunastukseen kuten venäjällä ja maksetaan valtionvelat pois ja sijoitetaan loput työllisyysohjelmaan. Suomi olisi pian yhtä rikas kuin Norja.
Se vaan ei Suomessa ole mahdollista kun poliisi, armeija ja Supo tekevät juuri niinkuin nuo samaiset korruptoituneet roistot haluaa ja he haluavat että köyhäkansa pakertaa heidän edukseen. Thaikut ei tykkää kusettavista poliitikoista ja tekevät asialle jotakin. Suomessa vikistään ja pokkuroidaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622522Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant899747Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.507687Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va936469SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906196Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m635795Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,565290Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515193HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1214853Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074529