Ufologit ja ne jotka väittävät olevansa avaruusolentoja ihmisen muodossa, sanovat, että liikkumiseen ei yleensä tarvita avaruusaluksia.
Heidän mukaansa nämä olennot voivat liikkua näkymättömästi ja aineellistua missä tahansa maapallolla tulematta tänne avaruusaluksella.
==> tämähän on selkeästi hyvin demoninen kyky.
Ja demonit selityksenä on uskottavin, verratkaa 2.kor.11:14 ja 1.tim.4:1
Heidän mukaansa nämä olennot voivat liikkua näkymättömästi ja aineellistua missä tahansa maapallolla tulematta tänne avaruusaluksella.
==> tämähän on selkeästi hyvin demoninen kyky.
Ja demonit selityksenä on uskottavin, verratkaa 2.kor.11:14 ja 1.tim.4:1
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sinäpä sen sanoit. Ufothan on tosiaankin demoneja, kumma kun tota ei aikasemmin oo tajuttu!!!!!!! Sähkö on saatanasta, samoin maan vetovoima, demonien koiruuksia kaikki. Ja mitä se semmoinen kiertorata auringon ympäri on? Pelkkää saatanallista valhettelua ja ihmisten eksytystä pois raamatun totuudellisuudesta. Kyllä demonit nyt rulaa...Hallelujaa. Voit tarkistaa asian Aku Ankka 44/2001 sivu 26. Tämä on totuus.
sinuun demoni?? käytöksesi viitaa siihen.
teeppä näin: lue tarkkaan mitä kirjoitin ja kommentoi sitten (nimenomaan siihen mitä kirjoitin), älä anna demonien sotkea ajatuksiasi:)
Jotkut näkee enkeleitä jotkut piruja. Jotkut uskoo olevansa enkeleitä ja toiset piruja, osa myös ufo-olentoja.
Eivätkä kaikki ufologit ota todesta näitä ufojuttuja joissa vain henki liikkuu.
Mutta kuten kaikki joka ei mene ymmärrykseen kuten ufot tai jokin muu vielä selittämätön ilmiö tulee välittömästi kaksi eri ryhmää kuvaan mukaan toiset väittävät olevansa ko. olentoja tai olevansa yhteydessä niihin.
Eka ryhmä on näitä joitten paikka olisi jossain laitoksessa.
Toinen ryhmä perustaa seurakuntia ja tekee rahaa herkkäuskoisilla.
Mutta todellista ilmiötä tämän tietäminen ei poissulje!
Kaikkein paras ja kannattavin suhtautumisnäkökohta onkin terve "uteliaisuus" ja kiinnostuminen eri ilmiöiden taustalla vaikuttavista fysikan laista. Eli ufoilmiöstä täytyy suodattaa tuo rahastajien ja muuten höpsähtäneitten hölympöly pois ja pyrkiä selvittämään todellisten laitteiden vierailut ja fysiikan lait siitä miten ne lentävät ja miten kulkevat.
Joissakin tapauksissa saattaa ufojen todellakin olla parempi esiintyä siten, että havainnontekijä kertoessaan havainnostaan antaa itsestään höpsähtäneen kuvan, eli ei se mitä olennot puhuvat vaan se miten alus käyttäytyi, miten se äänsi yms....
Vai kuinka???
Utelee....
sulkenut pois nuo molemmat ja tutkin eri asioiden yhtäläisyyksiä ja samankaltaisuuksia. Tarkoitukseni on myös provosoida:)
Provosointi tuli kyllä selväksi, mutta demonit kuuluvat kyllä uskontopalstalle, siellähän niiden erikoisasiantuntijoita;) riittää.
humanoidithan pystyvät liikkumaan näkymättömästi ilman aluksia ja aineellistumaan "ruumiillisiksi" olennoiksi missä vaan....mielenkiintoista ja verrannollista demonien kykyyn(kokemusta on). Mielestäni demonit kuuluvat läheisesti tähän aiheeseen.
helkkarista te pojat keksitte noita juttuja ?
On täynnä tosi outoja kirjoja;) Taidan olla jopa lukenut saman kirjan tuon ex-ufoilijan kanssa.
Ei ole mitään henkiolentoja muuta kuin ihmisen ajatusprosessien tuottamana omassa mielessään.Mitään yliluonnollista ei ole olemassa.Älä usko hörhöjen harhoihin!Kavahda huijareita jotka uskottelevat muuta.
Oli eräs henkilö joka oli sitä mieltä ettei voi olla mitään mitä olisi pidemmälle kehittynyt kuin meidän oma kulttuurimme.
Henkilö on uskovainen niin tämä on hänen tapansa
pysyä omassa tynnyrissään.
Toisaalta oli eräs tarina ufotapauksesta Ultra-lehdessä (7-8 2001) missä oli neljä henkilöä.
Yksi henkilö oli niin urhea että uskalsi
mennä ulos autosta katsomaan ja muut jäivät autoon.
Autossa olevien ihmisten tyypilliset reaktiot:
Yksi: "Ei saatana, tommosta ei voi olla".
Ja toisten kommentit: "Muistakaa, tästä ei puhuta".
Mitä johtopäätöksiä voidaan tarinasta vetää?
Minä ainakin sanoisin että monet ihmiset reagoivat kuin villi eläin ja seuraus siitä on että he eivät myöskään osaisivat edes kertoa mitä olivat nähneet.
Ainakin tarinassa kuljettaja oli nähnyt kuun ja toinen oli nähnyt kyntäjän.
Taas se henkilö joka oli tarinan kertoja, oli mennyt ulos autosta lähempänä ilmiötä ja pystyi jälkeenpäin esittämään piirroksen ja tarkasti selitti tapahtuman ja miten alus liikkui.
Tämän perusteella voi päätellä että tapahtuu paljon enemmän kuin mitä meille tulee tietoon!