Harkitsen muuttoa Uuraisille. Minkälaista väkeä siellä asuu? Montako baaria siellä on? Onko hyvin kauppoja jne? Kiitos jo etukäteen vastauksista.
Kannattaako muuttaa Uuraisille?
10
401
Vastaukset
- jäte
Ilman muuta kannattaa kun pennutkin pääsee vessaan eli pikkulaan päivähoitoon mikäs sen mukavampaa...
- Onnellisten kunta
Valinta on sinun. Keskustassa on kaksi ruokakauppaa, baari ja ravintola. Perusterveyspalvelut ovat hyvät. Liikenneyhteydet Jyväskylään melko toimivat.
Luonto lähellä. Rauhallista asua. - Erkki Metsola
Muuttaisin heti, jos olisi mahdollista. Lapsuuteni ja nuoruuteni siellä eläneenä ei voi muuta kuin suositella. Palsanmäkeä lainatakseni 'Tyytyväinen täytyy olla' . Vielä kun jaksaa 15 vuotta itseään työelämässä tappaa kaupungissa, voikin tulla takaisin aitojen ihmisten pariin.
- Toini3
Kankaanniemeäkö sinulla on noin ikävä?
- tietoatässä
ei - oliko muita kysymyksiä.
- Onnea Akille
nyt kaikki muuttamaan Uuraisille, kun sillä on Venlanki
- hohelo
Jos olet vanhapiika, Toimi K odottaa jo sinua.
- SakariSärkisalonpää
Kyllä kannattaa, siellä saattaa saada nimikirjoituksen maan kuululta Kankaanniemeltä...
- toimipaskaniemi
Oli tää kova vanhaäijä lähettään näitä seksiviestejä ,vanhaäijän käppyrä heheheheheh ei näin vanhalla äijällä edes kyrpäkalle seiso, mieshän on vanha kuin joulupukki, paremmat päivät jo vietetty, miten tämän vanhan äijän vanhaeukko sanonut asiaan, kuka tietää vai onko tää seksitommi poikamies, hilluu nyt vanhoilla päivillä, kertokaa tietoja.
- Toimin
Toimi on kävellyt jopa vettä pitkin jyväsjärven yli. Siinä sitä uskoa vaaditaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708