Voitte ladata Sanapelin Androidille: http://goo.gl/F86Qnd
Peliä voi pelata suomeksi tai englanniksi. Sanat muodostetaan ketjuttamalla niitä 4x4-pelilaudalla. Jokaisesta löydetystä sanasta saa 5 sekuntia lisää peliaikaa. Pelin jälkeen outojen sanojen käännöksen voi nähdä helposti, tai sanasta voi tehdä Google-haun.
Antakaahan palautetta pelistä!
Sanapeli Androidille
jusu4
1
414
Vastaukset
- Leena70
Tämä on kans hyvä suomalainen sanapeli: https://goo.gl/sJDjOX
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1062981Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1542106IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl632072Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al381749- 1461430
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha624986- 99880
- 50744
- 77723
- 55707