JAAESPANJA

Nouse vastaan

Nyt täytyy vähän pysähtyä ja miettiä. Mikä tämä naikkonen on? Touhuaa siellä sun täällä ja nyt on alkanut välittään asuntoja. Lähetti minullekin laskun, mainoksesta ja tulevasta mainoksesta tai ei oikeastaan laskua, vaan kehoitus maksaa jollekin tilille ja hän lähettää sitten "virallisen" laskun. Minkä ihmeen virallinen lasku? Viranomaiseltako? Nyt lisäksi on linkittänyt Mijas Costa:sta Youtube filmin omille sivuilleen. Ilman ko. filmin tekijän lupaa, väittäisin!

Kuka osaisi tai viitsisi laittaa ko. naiselle STOP:in, vähemmästäkin on maineemme kärsinyt. Joskus asiasta muuallakin maininnut, joskin en näin jyrkästi. Nyt lie aika täälläkin keskustella ko. ihmisen touhuista. Ps. nämä harjoittelupaikka businekset on suoranaista riistoa ja huijausta.

11

533

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 9+18

      Ja jakelee ohjeita johonkin apteekkiasioihinkin, muutaman viikon tai kuukauden apteekissa tsupparina olleena. niina seliseli on tuuliviiri, joka toivottavasti poistuu, kuin monet muutkin tyhjäpäät mistä on tullutkin.

      • Snag Man

        Onko jollakulla kosketuspintaa tähän toimintaan, mihin tuo perustuu, mikä on ideana tuontyyppiseen sohimiseen ?


    • Tasottavia

      Olin eilen seurueessa, missä tapasin Hänet. Kyllä on jutut, täytyy sanoa. Ei ole tältä planeetalta tämä komistus.

    • Don Gunnar

      Jääny kiinni näpistyksestä Malagassa huhtikuu 2013. Calle Carreteria -kadun varrella olevasta pienestä liikeestä vei kassan ohi kaksi paitaa, mutta myyjä huomasi ja meni poliisiasiaksi.

      • koksuoko

      • 13+2
        koksuoko kirjoitti:

        http://jaaespanjaan.com/10-vinkkia-alennusmyynteihin-espanjassa/

        Paraskin jakelemaan ohjeita shoppailuun. Se 11. vinkki olisi ko. naisen tapauksessa "Muista maksaa ostoksesi." ;)

        Eikös se seliseli ollut jonkin tiedon mukaan unohtanut Malagassa maksaa ostoksensa epähuomiossa?


      • koksuoko
        13+2 kirjoitti:

        Eikös se seliseli ollut jonkin tiedon mukaan unohtanut Malagassa maksaa ostoksensa epähuomiossa?

        Harvempi tunkee ostoksia sovituskopissa olkalaukkuunsa ja "epähuomiossa" unohtaa maksaa ne. Lähipiirille nainen kertonut itse totuuden. Ei niitä poliisejakaan ihan pelkän epähuomion takia paikalle kutsuta, luulisi aikuisen naisen ymmärtävän paremmin.


    • no..lose..

      Eiko TeatteriKuiskaaja tee bisnesta naisen kanssa.

    • soppa & sen ainekset

      Asiaa lainkaan tuntematta ja avauksen sekavan arvoituksellisesta huuhailevasta viestinnästä (joka sekavuudessaan muistuttaa kuvausta kritiikin kohteesta) herää nyt kuitenkin yksi oleellinen kysymys:

      Mistä statuksesta käsin ko. naikkonen puuhastelee, onko hänellä jokin rekisteröity ja laillinen yritys aloituksessa hyvin epämääräisesti kuvattuun 'moni-ala-yrittämiseen'?

      Mistä tarkalleen ottaen on ollut kysymys, jonka perusteella avaaja kertoo saaneensa maksupyynnön?

      Siis mikä mainos ja missä ja oliko asiasta, sekä mainoksen hinnoittelusta edeltä sovittu? Oliko kyse vain yhdestä sovitusta ja edeltä hinnoitellusta mainoksesta?

      Jotenkin tulee mielikuva, että avaaja sekoittelee villisti vellejä ja puroja keskenään ja liittää ongelmaansa epämääräisesti epämääräisiä asioita joilla ei ole mitään tekemistä sen kanssa ja joilla koettaa lukijoiden mieltä ohjailla.

      Terve ja rehellinen kritiikki perustuu faktaan, jotka myös selkeästi yksilöidään ja eritellään, ei enempää eikä vähempää.

      Tunnemutuilu ja niihin vetoamlla epämääräisten soppien nimettömänä julkisilla palstoilla puskista käsin hämmentely ja antipatiat ovat sitten juoruakkojen oma lajinsa.

      • selma4

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      169
      3319
    2. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      373
      2141
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      48
      2048
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      41
      1951
    5. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      32
      1471
    6. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      93
      1241
    7. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      54
      1203
    8. Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.

      Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul
      Hindulaisuus
      385
      1075
    9. Jumala puhui minulle

      Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles
      Ikävä
      114
      1003
    10. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      45
      864
    Aihe