Mikäköhän vika oli siinä työpaikkojen saannin vaikeudesta Joensuussa käydyssä keskustelussa, kun sekin piti poistaa? Voisiko palstan valvoja luetella ne aiheet, joista ei saa kirjoittaa (yleisten sääntöjen lisäksi), niin ei tule nähtyä turhaa vaivaa.
Ihme poistoja
6
170
Vastaukset
- Sensuuri iskee
Olen huomannut, että tällä palstalla on nykyisin kovempi sensuuri; ei saa kirjoittaa sellaisista asioista, jotka ovatkin vähänkin provosoivia (esim. Venäjä).
Ketä täällä pelätään? - Noh noh!
Tuskin viestiketjuja sen takia poistetaan että niissä kirjoitetaan työpaikkojen löytymisen vaikeudesta. Eiköhän syynä liene ollut asiattomuudet joita eräide on näköjään pakko työntää jokaikiseen keskusteluun, käsittelipä ne mitä asiaa tahansa.
- Tabujako?
En tiedä jäikö minulta jotain huomaamatta, mutta minusta juuri tuo ketju oli harvinaisen asiallinen. Olihan siinä kiritiikkiä, mutta vain asiallista.
Itselleni on jäänyt sellainen kuva, että tämän palstan sensuuri on joidenkin aihepiirien aluellaa hyvinkin herkkä, kun taas jostain muusta aiheesta saa heittää vaikka mitä roskaa.
Minulla ei ainakaan ole tietoa poistoista.
Kannattaa kysellä ylläpidolta miksi viestit olisi poistettu.
http://www.suomi24.fi/palaute/lomake- joensuu näivettyy
Ei joensuussa saa töitä ja asuntokauppa makaa,toisin sanoen kaikki 5km päästä joensuun keskustasta jää myymättä tai ne on hintakorjattava erittäin rajusti.
- lkvtietääsen
virallienn totuus on että asuntokauppa sujuu mahtavasti, joensuussa
60-luvn keskustakaksioissa tyypillinen pyyntö 138 000 euroa
sitäpaitsi,t alous toipuu kovaa tahtia, uusi nousu kausi alkaa
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017423
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?794954- 794829
- 1324238
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan83018- 522669
- 402561
- 482219
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102201Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211830