Mikä on Tallinnan paras Hotelli hinta laatu suhteeltaan??
Torstaina menossa sinne ja tarkoitus olisi olla yksi yö siellä ja ottaa yöksi vieraan.
Torstaina menossa sinne ja tarkoitus olisi olla yksi yö siellä ja ottaa yöksi vieraan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Onhan niitä! Mä oon kans menossa tallinnaan torstaina
Swissotel Tallin olisi kelvannut Obamallekin. Taisi kuitenkin käydä niin, ettei yöpynytkään Virossa. Itse en ole käynyt. Intiimimpi ja pienempi on esimerkiksi Savoy Boutique Hotel vanhassa kaupungissa. Jos vähän edullisempi, mutta laadukas hotelli kelpaa, niin suosittelen Nordic Hotel Forumia. Sen ylimmän kerroksen pieneltä sauna- ja allasosastolta on mahtavat näkymät Tallinnan ylle. Muuten sen uima-altaat eivät olleet edes tuolla mustalla listallakaan, mutta Swissotellin oli. Sijantikin on erinomainen.
Mäkin meen Metropoliin se on ihan hyvä yhdeksi yöksi.
PK Ilmarine on aika kiva jos saat alle 80,- business-huoneen. Sen enempää ei kannata maksaa. Radisson Olympiakin on aika hauska jos saa tohon hintaan.
Meriton Grand Spa tms. oli kanssa ihan jees, mutta vesianalyysi ei kehunut altaita.
Parasta on vähän vaikea sanoa kun laatu ei ole kovin tasaista, jossain hotelleissa on osa huoneista juuri rempattu ja osa ei. Mistäpä niistä tietää asiakasparka.
Radisson Olympia tai Swissotel niin ei hirveästi pieleen voi mennä,ja on hyvät aamupalat myös.
Swiss on kyllä aika bueno, aamiainenkin on aika luksusta.
http://www.threesistershotel.com/
Jos haluaa esim. Heinäkuuksi majoituksen Tallinnasta, kannattaa nyt olla viimeistään olla liikkeellä. Olen varannut kahdesta hotellista majoituksen, loppumetreillä toinen jää pois. Viru on esim. 24...26.7.15 myyty loppuun. Swiss hotel on paras Tallinnan hotelli mutta hintakin on sen mukainen
Viru EI ole hyvä hotelli.
My City Hotel vanhassa kaupungissa on aivan mahtava! Tulin tyttären kanssa Tallinnasta juuri ja ekaa kertaa olimme tuolla. Standard-huone 78 euroa, upgreidaus Superioriin 98 euroa. Todella hienot huoneet ja myös spa-osasto, jota voi vuokrata edullisesti privaattikäyttöön.
Lisää kuvia ja juttua blogissa:
http://walleni.us/edullinen-hotelliloyto-tallinnasta/
http://fi.hotels.com/lm470416/tallinna-akkilahtohotellierikoistarjoukset-kohteessa/
Ei niinkään edllista
http://www.trivago.fi/tallinna-83809/hotelli
St Petersbourg on aika mukana ja rauhallinen.
Toinen hyvä on Schlössle Hotel.