Silmien väristä hiukkasen ja muusta

Syvä mietee

En tiedä minne muuallekkaan tätä laittaisin ja kysymys/juttu ei ole pelkästään silmien väristä.
Eli ensin se väri. Mulla on pohjimmiltaan useimmin vihreät silmät, siniset auringonvalossa. Pimeässä ne ovat vihreät ja valkoinen viiva kehäni reunassa hehkuu molemmissa silmissä silloin. Kehäni on keltainen läpeensä. Se laajenee aamulla suureksi ja näyttää silmät kokonaan keltasilta melkeinpä, plus vihreä.
Sitten. Kokeilen yhäkin tätä, yritän muuttaa silmieni väriä. Olen saanut aina yrittäessäni punaiset silmät, kerran sain kuvalle haalean punaiset ja valotus oli normi milloin silmäni olisivat olleet vihreät/siniset. Onko tämä vain pääni sisällä vai mitä?

Sitten. Helvetti ja kaikki nämä pahuus vetävät minua puoleensa, onko demoni riivannut minut vai mitä? Tunnen turvaa jos rukoilen saatanaa jne. Vai onko se vain sisälläni, luonnostani?

Niin silmistä vielä, että mulla on oikea silmä ihan erilainen kuin vasen. Vasen on normaali ihmisen silmä, tarkat kuviot jne helppo hahmottaa väritys ja usein jopa sininen. Oikea silmäni on erilainen. Se on todella sumea, en erota kunnolla kuvioita ja ulkopuollella värissä on viisi valkoista pistettä rivissä, vähän tiheästi. Se näyttää lähes yliluonnolliselta sen sameuden takia. Joskus minulla on eriväriset silmät, auringonvalossa ainakin kun toinen on sinínen plus keltainen kehä (onko se normaalia vai mitääää) ja toinen vihreä ja keltainen kehä.

Onko kukaan koskaan yrittänyt jotain taikaa ja onnistunut? Olen vain utelias cx

0

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

        Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
        Maailman menoa
        83
        4493
      2. Olit ihan

        Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
        Ikävä
        26
        3284
      3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

        Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
        Maailman menoa
        40
        2920
      4. Kaipaamasi miehen nimi?

        Ja maakunta tai kaupunki?
        Ikävä
        17
        2772
      5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

        "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
        Maailman menoa
        117
        2737
      6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

        Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
        Ikävä
        43
        2597
      7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

        se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
        Maailman menoa
        17
        2559
      8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

        Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
        Maailman menoa
        113
        2295
      9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

        TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
        Suomalaiset julkkikset
        14
        2095
      10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

        Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
        Maailman menoa
        28
        1737
      Aihe