Silmien väristä hiukkasen ja muusta

Syvä mietee

En tiedä minne muuallekkaan tätä laittaisin ja kysymys/juttu ei ole pelkästään silmien väristä.
Eli ensin se väri. Mulla on pohjimmiltaan useimmin vihreät silmät, siniset auringonvalossa. Pimeässä ne ovat vihreät ja valkoinen viiva kehäni reunassa hehkuu molemmissa silmissä silloin. Kehäni on keltainen läpeensä. Se laajenee aamulla suureksi ja näyttää silmät kokonaan keltasilta melkeinpä, plus vihreä.
Sitten. Kokeilen yhäkin tätä, yritän muuttaa silmieni väriä. Olen saanut aina yrittäessäni punaiset silmät, kerran sain kuvalle haalean punaiset ja valotus oli normi milloin silmäni olisivat olleet vihreät/siniset. Onko tämä vain pääni sisällä vai mitä?

Sitten. Helvetti ja kaikki nämä pahuus vetävät minua puoleensa, onko demoni riivannut minut vai mitä? Tunnen turvaa jos rukoilen saatanaa jne. Vai onko se vain sisälläni, luonnostani?

Niin silmistä vielä, että mulla on oikea silmä ihan erilainen kuin vasen. Vasen on normaali ihmisen silmä, tarkat kuviot jne helppo hahmottaa väritys ja usein jopa sininen. Oikea silmäni on erilainen. Se on todella sumea, en erota kunnolla kuvioita ja ulkopuollella värissä on viisi valkoista pistettä rivissä, vähän tiheästi. Se näyttää lähes yliluonnolliselta sen sameuden takia. Joskus minulla on eriväriset silmät, auringonvalossa ainakin kun toinen on sinínen plus keltainen kehä (onko se normaalia vai mitääää) ja toinen vihreä ja keltainen kehä.

Onko kukaan koskaan yrittänyt jotain taikaa ja onnistunut? Olen vain utelias cx

0

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

        Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
        Maailman menoa
        468
        6646
      2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

        Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
        Maailman menoa
        198
        3978
      3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

        se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
        Maailman menoa
        111
        2543
      4. Miten löydän sinut

        Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
        Ikävä
        26
        2080
      5. Moraaliköyhä S-ryhmä

        S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
        Tampere
        144
        1491
      6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

        Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
        Heinola
        79
        1356
      7. Vaikea tilanne

        Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
        Ikävä
        86
        1188
      8. Onko kaivattusi

        seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
        Ikävä
        68
        1186
      9. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

        Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
        Ikävä
        63
        1115
      10. Milloin kaivatullasi

        .. on nimipäivä?
        Ikävä
        48
        1099
      Aihe