Asensin taas pitkästä aikaa Silent Hunter 2:en kun kattelin noita SH 3:en trailereita ja kuvia niin tuli suuri tarve upottaa jotakin.
Mutta mitä ihmettä? Tekstit ei näy valikoissa kokonaan. Näkyy loppu tai pari kirjainta jostain kohtaa. Aina valikon viimenen näkyy kokonaan.
Asensin siihen päivityksen. No nyt ne välähtää nopeasti kun liikuttaa hiirtä yli. Eli pääsin pelaa mutta sen radio messagen lukeminen on vaikeeta. Kun siinä ei näy kuin sana sieltä täältä.
Vika saattaa olla näytönohjaimen ajureissa mutta en perkele halua asentaa vanhoja ajureita ettei vaikuta muihin peleihin. Niin suljin sen vaihtoehdon pois.
Silent Hunter 2 ongelma
3
471
Vastaukset
- boot
Ajureista se johtuu.Mulla oli sama ongelma nvdian ajureiden ja vanhoihin oli vaihdettava.
Joo ja helmikuuta täälläkin odotellaan..En viitti vanhoja ajureita edes ettiä. Jos olis edes demo siitä kolmosesta. Vaika simulaatioista demoa on tehdä mutta jos laittais jonkun yhden missionin ja rajaa sitä peli aikaa jotenkin.
- Mike
Minulle tuli SH2:n kanssa ongelma, kun käyttis vaihtui 98 SE:stä XP:hen: veneen mittarit väpättää ja tekstit esim. lopetettaessa menee "mössöksi". Mistähän johtuu? Auttaako netistä saatavissa oleva päivitys, onko kellään kokemuksia? Tuntuisi että pelin screen blanker aiheuttaa onkelmaa, kun se jää monesti päälle eikä peli suostu sulkeutumaan (samaa tapahtui myös 98:lla).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä12611134Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on15610324- 268030
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1876537Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.505622- 735071
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1474384Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai254236Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas704067Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1333614
