PURSISEURAN ÖKYT JAKSAA VALITTAA

Säälittävää kerjäystä kaupungin varakkaimmalta porukalla !!!!! Hattu seurassa kiertämään ja lunastakaa tontti. Miksi helvetissä meidän persaukisten pitää rahoittaa teidän harrastustanne verovaroistamme?
12160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Samaa mieltä, pursiseuran ökyt narisee aivan turhaa, jos on sadantonnin paatit, ei tontin vuokra ole kohtuuton, turha esitellä prosentteja, nyt puhutaan
markkinahintaisesta vuokrasta, mikä ihan kohtuullinen, ostakaa tontti järjestöllenne.
Itä-Hämeen tämän päivän kirjoitus oli jossain määrin huvittavakin, olihan siinä totuutta hieman siteeksi.
Porukassa on varmasti hyviä veneliikenne kouluttajiakin. Muutoin se yleishyödyllinen työ on aivan normaalia
kaveriporukan puuhastelua, suljetussa sakissa. Rahoitetaan kukin harrastuksemme, jos ei ole varaa harrastaa
Veneilyä, pitää vaihtaa halvempiin harrastuksiin. Itse jättäydyin seuran toiminnasta, pärjään Päijäntellä ilman pursiseuraakin,
valitsemassani seurassa.

Äänestä

Surullista luettavaa tämän aamun lehdessä. Kun saavutetuihin etuihin kajotaan - aina älähdetään. Purjehtijat voisivat fiksummin käydä keskustelut kaupungin, ei kaupunkilaisten kesken. Säälipisteitä ei kyllä heru .

Äänestä

Opetusta on se, että lapset pienestä pitäen oppivat yhteisisissä pippaloissa pitämään käden yhdeksänkymmenen asteen kulmassa. Juomat vaan vahvistuvat iän myötä. Veneköysillä pidetään akka ja sen kaverit kurissa.

Äänestä
  • vuosivuokra 9000 jaettuna 270 jäsenellä= 33,3 euroa per nokka.

    Äänestä

  • kallista ja kallista kirjoitti:

    vuosivuokra 9000 jaettuna 270 jäsenellä= 33,3 euroa per nokka.

    Eipä oo paljoo....

    Äänestä

On se, ei Pekoilla ole täkyä. Sääliksi käy.

Äänestä

Jaksaa...rikkaat on pihejä, siks ne jaksaa....

Äänestä

Nyt jaksavat parkua kun eivät saa rantautuakaan mihin lystää. Mielensäkin ovat niin pahoittaneet, kun Sysmäänkin oikein Helsingistä asti mennään veneilemään, eikä ole lupa olla missä lystää, ilmaiseksi. Kun sen paikallisen rantaterassin bissekin on niin kallista, onneksi on omat eväät, Tallinnan tuliaisia. Saarien omistajatkin semmoisia kanalintujen metsästäjiä, pyssyineen...

Äänestä
  • Hyvä kommentti nim. Voivoivoivoivoi.
    Melkoista sakkia nämä perseaukiset ökyveneilijät. Kymmenientuhansien paatit, eikä ole varaa maksaa mistään mitään. Tiukka linja ökyillekin.

    Äänestä

Eihän ne oliskaan ökyjä, jos eivät olisi ajaneet omia etujaan. Sitä te lapaset ette saata käsittää.

Äänestä
  • Kyllä me lapaset hoidetaan asia niin että pursiseuran ökyhuvila maksaa esitetyn vuokransa ihan kiltisti.

    Äänestä

Öky? Mikäs se sellanen on?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maakrapu ei kommodor kirjoitti:

Säälittävää kerjäystä kaupungin varakkaimmalta porukalla !!!!! Hattu seurassa kiertämään ja lunastakaa tontti. Miksi helvetissä meidän persaukisten pitää rahoittaa teidän harrastustanne verovaroistamme?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu