hyvä ruoka paikka

kertokaa hyvä ruoka/pihvi paikka tallinnasta.
92552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

mene heseen..siellä on hyvä ruoka, niin ja pihvit on semmosen hassun leivän välissä

Äänestä

Moi!

Pihvejä:
- Steak House postitalossa Virua vastapäätä
- Virun merineitsissä oli ainakin pari vuotta sitten Tallinnan parhaat pihvit, nyt en tiedä.
- Virukeskuksen (ja Virun) Amarillo
- Balthasar (kalliimpi)

Äänestä

http://www.oliver.ee/index_fin.htm
Chateaubriand 180EEK on hintansa väärti ;)
Myös paljon alle 100EEK ruokia...
Suosittelen!

Beerhousessa käyty myös useasti..www.beerhouse.ee
Happy hour klo 12-14 & edulliset hinnat

St.Patricks pubissa happy hour (joskus illalla)15EEK/tuoppi

Äänestä
  • P. Sydä 7, Olympia hotellista länteenpäin liivalaia, käänny Liivalaia 9 (eesti gaas) oikealle.
    Hyvä ruoka, todella halvat hinnat, 6 eurolla syöt wininleikkeen ja on ISO !
    Keskustasta kävelee 15 min. Taxi 50 kr.
    Oluet saksalaisia, tsekkejä ym..

    Äänestä

Kalle Kustaa (en muista miten nimi oikein kirjoitetaan) aivan vanhan kaupungin suuulla...mennään rappuja alas kellariin, tosi halpa ja esim. pippuripihvi tosi hyvä. Asiallinen ja ystävällinen palvelu!!

Äänestä

Pari vuotta sitten ainakin sellainen oli loistava paikka kuin Tänäv. Sen osoite on Tatari 6. Ihan kävelymatkan päässä vanhasta kaupungista. Silloin sisustus oli ihan kuin olisi New Orleansin kaduilla ollut. Ruoka oli hyvää ja halpaa.

Äänestä

Linnaisa juures. Osoite Aia 2. Siellä ei tarvitse jonottaa kun sinne kai harvemmat osaavat mennä. Mainostetaan kyllä suomalaisten suosimana kellariravintolana. Todella hyvää ruokaa, hyvä palvelu. Tarjoilijakin puhuu suomea. Edullinen.

Äänestä
  • Voin lämpimästi suositella ravintola Troikkaa, raatimiehentorilla??( www.troika.ee) Kohtuu hintaista sekä erinomaista ruokaa!!!

    Äänestä

Hyvä ravintola,missä paikalliset käy on Seilusjutte,maalt ja merelt.Sijaitsee keskitorin ja bussiaseman vieressä.Osoite on Tartumaantee 44.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jukkis kirjoitti:

kertokaa hyvä ruoka/pihvi paikka tallinnasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu