kertokaa hyvä ruoka/pihvi paikka tallinnasta.
hyvä ruoka paikka
jukkis
92552
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
mene heseen..siellä on hyvä ruoka, niin ja pihvit on semmosen hassun leivän välissä
Moi!
Pihvejä:
- Steak House postitalossa Virua vastapäätä
- Virun merineitsissä oli ainakin pari vuotta sitten Tallinnan parhaat pihvit, nyt en tiedä.
- Virukeskuksen (ja Virun) Amarillo
- Balthasar (kalliimpi)
http://www.oliver.ee/index_fin.htm
Chateaubriand 180EEK on hintansa väärti ;)
Myös paljon alle 100EEK ruokia...
Suosittelen!
Beerhousessa käyty myös useasti..www.beerhouse.ee
Happy hour klo 12-14 & edulliset hinnat
St.Patricks pubissa happy hour (joskus illalla)15EEK/tuoppi
P. Sydä 7, Olympia hotellista länteenpäin liivalaia, käänny Liivalaia 9 (eesti gaas) oikealle.
Hyvä ruoka, todella halvat hinnat, 6 eurolla syöt wininleikkeen ja on ISO !
Keskustasta kävelee 15 min. Taxi 50 kr.
Oluet saksalaisia, tsekkejä ym..
Kalle Kustaa (en muista miten nimi oikein kirjoitetaan) aivan vanhan kaupungin suuulla...mennään rappuja alas kellariin, tosi halpa ja esim. pippuripihvi tosi hyvä. Asiallinen ja ystävällinen palvelu!!
Pari vuotta sitten ainakin sellainen oli loistava paikka kuin Tänäv. Sen osoite on Tatari 6. Ihan kävelymatkan päässä vanhasta kaupungista. Silloin sisustus oli ihan kuin olisi New Orleansin kaduilla ollut. Ruoka oli hyvää ja halpaa.
Linnaisa juures. Osoite Aia 2. Siellä ei tarvitse jonottaa kun sinne kai harvemmat osaavat mennä. Mainostetaan kyllä suomalaisten suosimana kellariravintolana. Todella hyvää ruokaa, hyvä palvelu. Tarjoilijakin puhuu suomea. Edullinen.
Voin lämpimästi suositella ravintola Troikkaa, raatimiehentorilla??( www.troika.ee) Kohtuu hintaista sekä erinomaista ruokaa!!!
Hyvä ravintola,missä paikalliset käy on Seilusjutte,maalt ja merelt.Sijaitsee keskitorin ja bussiaseman vieressä.Osoite on Tartumaantee 44.