Ostin 400e tabletin win 8,1 ja pettynyt , painaa saa monta kertaa ennen kun reakoi kosketukseen ja pahin . Tämä romu sammuu ja käynnistyy useita kertoja itsestään ! Vaikka ilmainen paska android oli ennen se sentää ei sammuillu ..
Luin että win 920 lumioissakin ollut samaa vikaa .. olisko päivityksistä apua ?
Luin että win 920 lumioissakin ollut samaa vikaa .. olisko päivityksistä apua ?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Miksi maksoit siitä noin paljon? Juuri oli tarjouksessa 249€...
Kaikki RT tabletit ovat huonoja. Siihen ei sen merkki vaikuta.
Mikähän siinä miuten on kun juuri mikään liike ei kerro onko rt vai aito windows, aina lukee vain että Windows 8.1?
Suorittimesta voi usein päätellä tämän.
Ja kerrotko vielä miten?
Ei ostajan pitäisi / tarvitsisi päätellä käyttöjärjestelmää saatikka erikseen kysellä sitä vaan sen pitäisi olla näkyvillä heti, aivan kuten tietokoneissa.
Ne käyttää ARM suorittimia kuten NVIDIA Tegra 4 (T40), NVIDIA® Tegra® 3
Uudet laitteet ovat ihan kunnon Windowseja. Noita RT:itä myydään hurjilla alennuksilla nykyään.
"Mikähän siinä miuten on kun juuri mikään liike ei kerro onko rt vai aito windows, aina lukee vain että Windows 8.1?"
Siksi koska tietävät asiakkaiden tyhmyyden,kauppias saa näin kaupaksi varastojaan turhista rt laitteista jotka muuten jäävät varastoon homehtumaan tuottaen suuria tappioita.Valveutuneet asioista perillä olevat ostajat eivät osta RT tabletteja.
Se on huijaamista, itsehän en osta koskaan liikeestä mitään jossa on puutteelliset tiedot, siinäpähän menettävät asiakkaita.
Laitteessa on selvästi vikaa. Vie takuuhuoltoon. Kaikissa laitteissa on maanantaikappaleita.
Miten v*tussa laitteessa voi olla vikaa jos se on uusi?!?!? V*ttu pakko olla WIndowsin vika tämä HAISTAPAKSA microsoft ja windows EN ENÄÄ KOSKAAN käytä windowsia ainoastaan linuxia ja androidia ja ehkä applea jos on pakko bill gates saa vetää v*tun päähänäsä AGSgörögrögrörägöröär
Vedä ny ääliö vähä happee välillä ettet pyärry ja lyö päätäs ettei kusi karkaa päästä pois .