Onko Elisan internet tai viihdepalveluissa ollut vikaa sinun kohdallasi?
Meillä pätkii tämän tästä ja nyt viimeaikoina joka ilta kello 20:00 (noin) nopeudet tippuu alle 15mb ja pingit nousee 40 tasolle.
Itse olen viimeisen kuukauden aikana soittanut elisan asiakaspalveluun toistakymmentäkertaa ja tehnyt useita vikailmoituksia. Modeemi on vaihdettu 2 kertaa ja asentajat ovat käyneet 2 kertaa, mutta ongelmaan ei tunnu ratkaisua löytyvän ja ompa muutamaan kertaan puhelimessa sanottu, että luulisi ilmoituksia tulevan enemmänkin jos ongelma olisi laajempi.
Mutta kun tätäkin palstaa lukee niin on nähtävissä, että ongelma on todellinen monille.
Eli TEHKÄÄ NIITÄ VIKAILMOITUKSIA eivät ne Elisan ihmiset muuten asialle mitään tee.
Elisan vikailmoitukset voi tehdä puhelinnumeroon 010 190240 24/7
ELISA vikailmoitukset
7
1032
Vastaukset
Moi Yhteydet kuntoon,
on kyllä ikävä kuulla, että liittymäsi kanssa on ollut noinkin paljon ongelmia ja että olet joutunut olemaan useasti yhteydessä asiasta. :( Mikäli liittymä ei vieläkään toimi kunnolla, etkä halua soittaa enää asian tiimoilta, voit tulla myös Palstalle osoitteeseen http://palsta.elisa.fi. Moderaattorit ottavat myös tuota kautta vikailmoituksia vastaan!
Jenni / Palstatiimi
http://palsta.elisa.fi- ellu2
Elisan kuvanlaatu on kuin vhs-laatua joskus 80-luvulla ja lataus kestää kuin 90-luvulla, mökkiin on vedetty valokuitu ja langattomat. Viasat toimii, kaikki kannettavat ja älypuhelimet kuin salamana. Hd-kaknavat hävisi kun Lumo vietiin ja elisa tuli. Kutonen hävisi myös. On soitettu ja on palveltu mutta kun ei toimi niin ei toimi. Eikä vanha enää jaksa pelleillä uudestaan ja uudestaan . Tekniikan pitäisi jo olla v2014 kunnossa jos myydään viihdepalveluita. Eilen tallenuksien ääni tuli kuin saavista. On HD-tv:t ja virittimet ja muut mutta elisa otti askeleen täällä maakunnissa 10 vuotta taaksepäin.
Taitaapi käydä, että otan sen kehutun Watsonin joka kuulemma toimiii - Anonyymi
miksi ei näy teeveessä kanava580
- Anonyymi
Elisaan yhteyttä..
- Anonyymi
Kiitos numerosta. Ei ole ENNEN juurikaan tarvinnut ihmetellä yhteyksien tökkimistä, mutta nyt kun on aivvan ihana langaton jokumikälie, niin eipä pääse katsomaan tallenteita. Suoraa lähetystä kyllä pääsisi. Jonkun viikon ollut tämä langaton uutta tekniikkaa edustava juttu, ja heti jumittaa! Ja kuulin ihan sivusta, ettei sitä olisi tarvinnutkaan ottaa. Elisan myynti jättää kätevästi monia asioita kertomatta, tai ei ajattele, että asiakkaissa on vanhojakin ihmisiä. Sitten on pakko konttailla asentamassa näitä laatikoita surkeiden käyhttöohjeiden heh, neuvojen mukaan!!
Odotan vaan kun olen saanut viihteen määräajan käytettyä, en takuulla ota MITÄÄN ylimääräisiä palveluita. Satasen kun maksaa, saa ukon kotiin asentamaan, kyllä!
Mutta köyhänä eläkeläisenä 100 euroa on liikaa!
Vaihdoin sitten SURKEAMPAAN! - Anonyymi
Luinkin, että joku odotti, että kun on vuosi 2014 niin kaikki toimisi...heh, ei toimi vieläkään, vaikka on jo vuosi 2021!
Ilmeisesti kannattaa luopua koko johtohässäkästä langattomine vekottimineen ja alkaa kuunnella radiota!
Nyt on ainakin vikapalvelussa ruuhkaa ja kello on 0.20. Eli kyllä sinne ainakin juuri nyt soitellaan. En jaksa odotella.
Kuvanlaatuun kiinnitin itsekin huomiota kun tuli tämä upouusi langaton tekniikka - kuvanlaatu on huonompi.- Anonyymi
Langaton verkkotekniikka ei koskaan toimi vakaasti..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2204219Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692715Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932411- 472343
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua381597Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5321350- 571320
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em951316- 761291
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251186