Moi!
Olisin lähdössä ensimäistä kertaa Thaimaaseen ja olisin tiedustellut vaatteiden kokoa. Olen itse kokoa M-L , ja rintava D-kuppi. Löytyykö näistä koju myymälöistä hyvin vaatteita minun kokoiselle? Mekkoja Toppeja Hameita? Mitenkäs ihan tuollaisia Flip Floppeja tai muita sandaaleja? onko siellä myös länsimaalaisia kokoja. Tarkoitus olisi ostaa vaatteet sieltä, mutta ei kauhean kiva jos ei kokoja sitten löydykkää ja olen pulassa. Sitten taas jos kannan vaatteita suomesta mukana niin harmittaa. Auttakaa mua siellä jo käyneet.
Vaatteet
4
289
Vastaukset
- Kotijoki
Kaikkee löytyy! Ainoa pakko on lompakko!
- M kokoinen
Kojuista ei helposti löydy isoja kokoja mutta ostoskeskuksista ehkä helpommin löytää. Sandaaleja ja läpsyttimiä löytyy helposti M- L on thaimaassa XL aika usein. Kyllä Suomesta lähtiessä joitakin vaatteita kannattaa kantaa, ainakin päällä olevat.
- reissu akka
Suosittelen ottamaan jonkin perusvaate setin mukaan, siellä pesettäminen on edullista .
Itse olen samaa kokoluokkaa ja vaatesoppailu on työlästä. Joskus löytää vahingossa sopivaaa, usein nappaan miesten t-paidan ja sillä mennään.
Takavuosina tuhahtivat vain ettei meillä mitään elefanttikokoa myydä, nythän he itsekkin ovat alkaneet pyöristyä joten valikoimaa on jonkin verran enemmän.
Nytkin lähdemme kahdeksi kuukaudeksi reissuun ja kokemuksesta otan reilun viikon vaatevaraston mukaan. Paikan päältä ostan lisää jos sattuu löytämään.
Kenkiäkin löytyy 38 numeroon asti, siitä ylöspäin on hakusessa.
Mukavaa lomaa ensikertalaiselle. - kokemustalöytyy
Kannattaa ottaa reilusti lämpimää vaatetta ja kenkiä mukaan, koska yöt voivat olla todella kylmiä. Itse olin tuossa syyslomalla phuketissa ja yöllä oli jopa 3 astetta kylmää. Se oli kylmää. Kannattaa myös ensikertalaisena muistaa, että naisilla on tapana kulkea siellä ilman rintaliivejä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544776
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1734302- 1303920
- 673912
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493691Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793508- 993064
- 542905
- 252726
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p162486