Eiköhän olisi tämänki hurrin syytä laittaa sukset naulaan, kun ei kerran millään niiden päällä tahdo pysyä.
Kaveri teloo itsensä pitkille huileille kolmesti vuoden sisään; missähän vaiheessa hoksaa ettei hänestä taida lajiin olla?
Andreas Ruumar
Alppiässä
1
821
Vastaukset
- tvi62
Ruumarista en ole koskaan kuullutkaan. Jos kuitenkin tarkoitat Andrea Romaria niin oli paras suomalainen viimeisissä alppilajien MM-kisoissa. Avarra vähän omaa pientä maailmaasi ja matkusta Itävaltaan/Sveitsiin/Pohjois-Italiaan tai johonkin muuhun alppimaahan. Arvostavat syöksyn MM-vitosta jonkin verran enemmän kuin vaikka parisprintin olympiakultamitalistia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522206
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3501478Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.971473- 2021405
- 681121
- 35988
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59960Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31949Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta28885Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46859