onko

onko jyväskylässä työttömiä
665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei varsinaisesti. He ovat jättäytyneet pois työelämästä kuka mistäkin syystä, niin kuin minäkin kun voitin niin suuren summan rahaa ettei tarvitse töissä käydä. Virallisesti minäkin olen työtön. Monella ei riitä aika töihin kun menee kaikki aika kirpparilla käymiseen.

Äänestä

Ja paljon.

Äänestä

Joo me Jyväskylässä olemme mitään saamattomia pers suolen velttoilijoita löhötään sohvalla juodaan ohrapirtelöö vedetään hihaan poltetaan hatsia tämän kaiken mukavuuden meille suo te veronmaksajat ja sossu

Äänestä

Ainekin pupuhuhdassa on ja muita elämässä pahoin epäonnistuneita.

Äänestä

On muutamia hyvintoimeentulevia jotka eivät halua kuluttaa aikaansa raadantaan vaan nauttivat elämästään.
Miksi ihmeessä pitäisi tehdä työtä jos ilmankin tulee toimeen?
Itse käytän työttömyyskorvaukset matkailuun.

Äänestä
  • Ja lotto mikä ihme peli.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko1 kirjoitti:

onko jyväskylässä työttömiä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu