Uusi bussilippu - uudistus waltti tekee nyt tuloaan Hämeenlinnaan ja kas kummaa Häsan mukaan Vekkaliikenteen eniten liikennöimillä linjoilla lipun hinta kallistuu kaikkein eniten. Elikä kausilippu nousee kantakaupungissa 10 % kun se muilla alueen linjoilla nousee n. 3-4% tai ei ollenkaan. konsultti, joka on waltti uudistusksen takana on varmasti tietoinen että Tapio Vekka on hallinnon piikkipaikoilla.
Waltti suosii jälleen Vekkaa
Hely K
6158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
On erikoinen kaupunki kun konsultti ratkaisee lippujen hinnat.
No jollain konstillahan Vekkulinkin on haalittava hilloja himaan
Tuntee konsultin ja sillä selvä. Yksinkertaista yksinkertaisille.
Kokdemin luottotoimittaja unohti kysäistä millä perusteilla juuri vekan leipälinjojen hinnan korotuspaine on kovempi kuin muilla.
Perzuikkipäivystäjä hyvä aikavaste ! Sinä vastasit jo että konsultti päätti.
Kun järjellä ajattelee niin hinnan nousupaineethan olisivat olleet kovemmat tuolla syrjäseutujen pitkillä matkoilla ja taas kaupungin sisäisillä pienemmillä matkoilla olisi voinut vaikka ajaa vanhoilla taksoilla, mutta nythän esitetään juuri toisinpäin