Tulipa hiljaista...

Kun käynnitin koneen niin äänet ei toimineet. Äänet kyllä ovat toimineet moitteettomasti ennen tätä.
3438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olisit ostanut tietokoneen, siinä se.

PC tekee noita juttuja, lue vaikka näitä sivuja. Ja lue sitten www.hopeinenomena.net sivustoa ja mieti mitä eroa on.

Äänestä

Jotkut oikein nauttii siitä että voi trollata windowsia aina kun vaan pienikin mahdollisuus siihen on. Mikään käyttöjärjestelmä ei ole täysin ongelmaton. Ei edes mac.

Oletko tarkistanut Äänikortilta kaijuttimelle lähtevät johdot. Pistoke kun on siellä koneen takana, se tulee aika helposti potkastua irti. Oletko suorittanut jotain asennuksia koneelle, vai ilmenikö vika ihan normaalin käynnistyksen jälkeen? Onko joku muu käyttänyt konetta viimeksi? Jos on niin kurkkaappa äänenvoimakkuuden säädöstä ettei ole mykitetty ruudussa ruksia.
Tuleeko kaijuttimille virtaa?

Siinä muutama asia mitkä voit tarkistaa, ja jos ei vikaa löydy. Kysy uudestaan. Kerrot vaan mitä olet jo kokeillu.

Rosmo

Äänestä
  • Ei olis ensimmäiset (kaukoitäläiset) luukuttimet, joiden elektroniikka tai hakkurivirtalähde on
    hajonnut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mörkö kirjoitti:

Kun käynnitin koneen niin äänet ei toimineet. Äänet kyllä ovat toimineet moitteettomasti ennen tätä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu