lahoaako polyesteri

uskaltaako polysterilangalla ommella kosteissa, suorastaan märissä olosuhteissa käytettäviä tuotteita? Eihän se vaan lahoa?
484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Siis mitä tarkoitat?
Retkeilytarvikkeitako?

Ota netistä selvää,mitä polyesteri on.
Päätä sen perusteella,mihin tuotteitasi käytät.

Äänestä

Aika vaikea uskoa että polyesterilanka hajoaisi kosteissa paikoissa, koska polyesterilangoilla ommellaan jatkuvasti ja vaatteita pestään vedessä, myös jatkuvasti, eli ole huoletta !

Äänestä

Puuvilla hajoaa ei polyesteri

Äänestä

Polyesteri ei lahoa, mutta auringonvalon UV-säteilyä se ei kauaa kestä kuten ei muutkaan muovit. Mikä sitten on kauan ja mikä ei, onkin jo toinen asia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poly g nes kirjoitti:

uskaltaako polysterilangalla ommella kosteissa, suorastaan märissä olosuhteissa käytettäviä tuotteita? Eihän se vaan lahoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu