Ihanat koirat,

P....le

naapurini, vanha rouva tai vasta 85v. asuu ok-talossa yksin. Noin kymmenen vuotta sitten naapuriin pesiytyi perhe, joilla koiria, enemmänkin. Nyt rouva jo varmaan haluaisi omaa rauhaa. Mutta ei, Koirat haukkuu ja vanhuksella ei mitään rauhaa. Ottaako esim. kotiavustajat/lääkkeenjakajat tähän mitään korjausta. Kertokaa, ottakaa kantaa. Kaikilla ei se koiranhaukunta tee hyvää. päinvastoin raivostuttaa.

7

599

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ddeerr
      • Mikä,,

        tuo laite on? Osaisiko vanhus käyttää? Aika kallis eläkeläiselle.


      • einomp
        Mikä,, kirjoitti:

        tuo laite on? Osaisiko vanhus käyttää? Aika kallis eläkeläiselle.

        Yheksän millin napit tulee halvemmaks. Niskaan annosteltuina. Kannattaa laittaa 2 - 3 heti ekalla kerralla ni ongelma poistuu lähes varmasti. Elukat on vaiti.


      • Siehä sälli
        einomp kirjoitti:

        Yheksän millin napit tulee halvemmaks. Niskaan annosteltuina. Kannattaa laittaa 2 - 3 heti ekalla kerralla ni ongelma poistuu lähes varmasti. Elukat on vaiti.

        oot. Miten tavoittaa auttamaan??


      • Anonyymi

        Oletko puhunut ongelmasta naapurisi kanssa? Ehkä he eivät tiedä siitä, jos he eivät ole kotona. Epäilen, että ikkunoiden äänieristys näyttäisi kovin hyvältä, koska ne pitäisi peittää paksusti jollain vaahtomuovilevyllä tai vastaavalla. Epäilen, että kaikenlaiset verhot todella auttaisivat.
        kokeile myös tätä tuotetta, se saattaa toimia sinulle


    • onkin

      Poistettu

    • hhhgg

      ....

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      51
      6480
    2. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      59
      4708
    3. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      95
      4680
    4. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      25
      3473
    5. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      203
      3126
    6. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      41
      2895
    7. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      20
      2736
    8. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      13
      2729
    9. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      156
      1631
    10. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      331
      1559
    Aihe