Ihanat koirat,

P....le

naapurini, vanha rouva tai vasta 85v. asuu ok-talossa yksin. Noin kymmenen vuotta sitten naapuriin pesiytyi perhe, joilla koiria, enemmänkin. Nyt rouva jo varmaan haluaisi omaa rauhaa. Mutta ei, Koirat haukkuu ja vanhuksella ei mitään rauhaa. Ottaako esim. kotiavustajat/lääkkeenjakajat tähän mitään korjausta. Kertokaa, ottakaa kantaa. Kaikilla ei se koiranhaukunta tee hyvää. päinvastoin raivostuttaa.

7

638

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ddeerr
      • Mikä,,

        tuo laite on? Osaisiko vanhus käyttää? Aika kallis eläkeläiselle.


      • einomp
        Mikä,, kirjoitti:

        tuo laite on? Osaisiko vanhus käyttää? Aika kallis eläkeläiselle.

        Yheksän millin napit tulee halvemmaks. Niskaan annosteltuina. Kannattaa laittaa 2 - 3 heti ekalla kerralla ni ongelma poistuu lähes varmasti. Elukat on vaiti.


      • Siehä sälli
        einomp kirjoitti:

        Yheksän millin napit tulee halvemmaks. Niskaan annosteltuina. Kannattaa laittaa 2 - 3 heti ekalla kerralla ni ongelma poistuu lähes varmasti. Elukat on vaiti.

        oot. Miten tavoittaa auttamaan??


      • Anonyymi

        Oletko puhunut ongelmasta naapurisi kanssa? Ehkä he eivät tiedä siitä, jos he eivät ole kotona. Epäilen, että ikkunoiden äänieristys näyttäisi kovin hyvältä, koska ne pitäisi peittää paksusti jollain vaahtomuovilevyllä tai vastaavalla. Epäilen, että kaikenlaiset verhot todella auttaisivat.
        kokeile myös tätä tuotetta, se saattaa toimia sinulle


    • onkin

      Poistettu

    • hhhgg

      ....

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      58
      3683
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      71
      3055
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      52
      2253
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      12
      1419
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      63
      1198
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      81
      1100
    7. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      951
    8. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      23
      931
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      925
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      912
    Aihe