vakoilijat:
1. Ikkunan vistasta lähtien käyttään otettu vakoilu ohjelmisto (nsa).
2. Kiintolevylle verkon kautta siirrettävä 12bit tietokanta jota dos käyttää ja tunnistaa.
3. Liitetiedostoina leviävät ja siirtyvät ohjelmat.
4. Sivukirjautumisen mukana kätytyt palvelin yhteydet ja läviävät ohjelmat (esim ilmaiset ohjelmat kuten pelit).
5. Verkkoliikenteen ohjaavat ohjelmat ja laitteet(verkkoliikenteen tarkkailu).
6. känyköiden tekiikan hyödyntävät ohjelmat gbs tietojen päivitys detesiirtona.
7. Kännykän puhelun siirto ohjelmat jos datan siirto on päällä.
internet on kota niin saasteinen ympäristö ettei siellä voi mitään todella hallan arkaa lähettämään kenellekkään.
TOR verkko on parempi vaihtoehto niine kaikkine heikkouksineen ja niistä huolimatta.
Vakoilu tavat ja vakoilijat
3
131
Vastaukset
- nero 1.0
Kolmannen sukupolven tiedonkeruu Trojan-Banker.Win32.Chthonic tai vaan lyhyesti Chthonic
ohjelma on peräisin NSA tiedustelu tuotteista.
ohjelma toimii myös linux mint maya 13.0 päivityksessä.
ohjelmaa on liikkeellä myös suomessa tosin ihan toisessa tarkoituksessa, kuten uusiutuvan energiaan liittyvien henkilöiden koneilla.
Sitä käytetään laajamittaiseen tiedusteluun ympäri maailman. - masbjdb
Minunkin tietokonetta ja verkkoliikennettä on seurannut vaihtelevasti ainakin pari tyyppiä. Minusta se on todella törkeätä. Toisaalta, koska he ovat jääneet kiinni toimistaan jo aikaa sitten, en välitä.
Kirjoitan nettiin mitä sattuu ja käyn mitä sattuu sivustoilla. Jos siitä saa viihettä, niin olkoot. Eivät he minua opi tuntemaan seuraamalla puskista.
Viimeksikin kun yhden partaveikon, oli ilme näkemisen arvoinen...
Poliisilla pitäisi olla labra johon voi viedä kone siivoukseen. Voisivat noukkia nämä nettirikolliset sitten samalla yksitellen listoillensa ja rikolliset saisivat ansionsa mukaisesti.
Terkkuja vaan teelle, ässälle ja ämmälle jne. Kyllä pian loppuu teidänkin huvit...!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433017Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612961- 422367
- 311863
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251719Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721684- 481586
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771275- 381252
- 791080