http://www.tori.fi/koko_suomi/lemmikkielaimet/koirat?ca=18&cg=4040&st=s&st=g&c=4042&w=3&o=2
Katsokaa missä nuo kasvaa. Vanhassa navetassa muovin ja sahanpurun päällä!
Haluatko sinä tosiaan tällaisen "puhtaan" rotikan itsellesi???
Nuo on pidempikarvaisia kuin rotikat eikä emä ole todellakaan uhdas, näkeehän sen jo pään muodosta! Emän pää on kapea kuin sakemanni-rotikalla, eikä todellakaan mikään rotikan pää!
Kuka hullu maksaa näistä tehtailluista, sekarotuisista navettakasvateista oikeasti tuon 850e????
Sillä rahalla saa jo puhtaan rekatun rotikan joka on asianmukaisesti sosiaalistettu eikä missään navetassa kasvatettu!!!!!
"puhtaita", paperittomia "rottweiler" pentuja 850e Torissa
4
114
Vastaukset
- kamalaaaa
Rakkaudella kasvatettuja tosiaan kun elävät keskenään navetassa!
Ja yksi pennuista ainakin pelkää ihmistä ihan silminnähden jo tuossa kuvassa!
Huhhuh mitä touhua taas! - juupelis
Pelkää kai pentu, kun se on nostettu penkille kuvattavaksi. Ei yhden valokuvan perusteella voi sanoa, että pelkää ihmistä. Itselläni on ollut paperiton urosrotikka parikymmentä vuotta sitten. Koira oli terve ja kaikinpuolin kunnollinen, eli 12-vuotiaaksi.
- hulluahommaa
Onko se sinunkin paperiton rotikkasi kasvatettu ihmisistä erillään?
navetassa?
Tuskinpa. - neuvoja1
Miten joku muka pystyy kuvan perusteella sanomaan että emo ei puhdas?
Heti taas ihana leima Pentutehtailija kun kasvattaja ehkää pitää pennut mukanaan tallissa kun siellä käy ja ne muuten asuu perheen keskellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1018063- 1075667
- 2795013
- 494953
- 763727
- 542940
- 642677
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222508Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292442- 422368