Alakaa ihmetyttää miksei enää nuoriso liiku paltamossa kylillä?? Muutamakaan vuosi takaperin niin kyllä bilistä veivattiin, mopoja huuatettiin ja ryypiskeltiin kellonajasta tai lämpötilasta huolimatta.. muissa kunnissa elämää on mutta ei paltamossa? Eihän nämä paltamon nuoret edes viritä mopojaan enää kunnolla!
Miksi niin hiljaista??
äidin helmassako ootte
11429
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Fiksuimmat ovat lähteneet muualle opiskelemaan. Tyhmimmät eivät saa edes mopokorttia saati sitten ymmärrä lähteä muualle peräkamarista.
Pakoputken sahaajia siellä on kyllä, mutta oikeat virittäjät puuttuu.
Eikös Paltamon nuoriso ole työtalolla oppimassa aikaista herätystä ja työntekoa.
Itseään fiksuna pitävät ne osaavat toisia mollata.
Nuoriso on ihan fiksua täällä, en ole ainakaan muuta huomannut.
Kannattaisikko vähän muuttaa omaa suhtautumistaan, vaikkapa Uuden Vuoden kunniaksi, olisi mukavampaa itselläkin!
Totta puhut. Minustakin täällä on ihan fiksua nuorisoa. Valitettavasti on myös niitä muutamia, jotka ovat jo kohta vanhempia, jotka varastelevat mummoilta rollaattoreja ja myyvät sitten netissä. Surkeita tapauksia. Suurin osa hyviä nuoria.
Taidat olla niin "nuori vielä" että et ota edes asioista selvää. Huutelet vaan miltä tuntuu. Voi jösses :D
Isi ei tankannu bemaria ni ei voi ajaa kylillä
jäävytti rollaattorista renkaat. Ei oo kyläpilikselle päässy, ei.. Vaan oottakaahan kuhan kesä tulloo niin kyllä mulla renkaat savuaa!!
ei kae sitä kehtova ku kylän pinnotteella puhhuuvat pahhhaa vielä kuukauvven päästähhii... terveisin lippa korkeella auto matalalla (sub & bass) prööt prööt
Paltamo on niin paska ja sisäänlämpiävä kunta, ettei siellä kannata liikkuakaan. Ensin täällä juorupalstalla vingutaan, että miksei nuoriso liiku kylillä ja sitten jos nuoriso näyttäytyy kylänraitilla, niin siitä vasta vingutaankin! Ootte te ihme sakkia..
Siihen ei montaa tuntia tarvita ko Paltamo on lehtien sivuilla. Laittaavat aika äkkiä jotkut pakan sekasin...