Minkä näköisistä naisista pidätte?
ulkonäkö
17
4671
Vastaukset
- Minä
Naisen näköisestä, kaunissilmäisestä, ujosti hymyilevästä, reisitaskuhousuihin ja samantyyliseen paitaan pukeutuvasta. Kirjoitan tätäkin nyt polvillani... :')
- Catsy_666
Sen sijaan että pukeuduttaisiin "miesten miellyttäjäksi" pukeudutaankin naisten miellyttäjiksi.
Ei se mitään, yksinäisyys tekee kitkeränkatkeraksi joskus.- tikrube
"Sen sijaan että pukeuduttaisiin "miesten miellyttäjäksi" pukeudutaankin naisten miellyttäjiksi."
...mutta ikinä siinä ei onnistu.
Naiset *pyörittää silmiään*
;)
- keni
mahdollisimman agrogyyneistä:D
Ei en etsi ketään, rakastan tuota joka on pyöriny nurkissa jo vuosia..se tappaa mut kun sanon näin onneks se mut onneks ei roiku netissä;D- keni
Meidän suhde kestää tän;D
- Barbi
Minun mieleeni ovat naiset, jotka pukeutuvat sukkanauhaliiveihin. Hups heijaa, hormonit alkaa...
- -Eliö-
Pidän.. tuota noin.. normaalin näköisistä naisista, joilla on persoonallisia piirteitä. ^^
puhuu poliitikko..- Minkähän
Ni, minkähän puolueen?
- Sanee
Jos siis puhutaan todellakin VAIN ulkonäöstä, niin muhun puree esimerkiksi tällanen kombinaatio:
-lyhyet, tummat, pörröiset hiukset
-suunnilleen mun kokoinen
-RENTO ja sporttinen lookki
-säteilevä hymy (hymykuopat- tikrube
Kuvailit tossa aika hyvin sen mikä kääntää munkin katseen :) Tosin mulla vaikuttaa tosi paljon myös se miten ihminen liikkuu ja millaisen kuvan antaa itsestään eleillään, laahustavat lattiankatselijat ei herätä hirveesti hurmiota vaikka täyttäis mitkä ulkonäkökriteerit tahansa. Kaipa tuokin seikka ulkonäköön liittyy.?!?
Eikä ulkonäkö mullekaan ole pääasia, ihmisessä on toivottavasti paljon muuta joka pitää mielenkiinnon ylhäällä :)
- liian naisellinen(ko?)
Sisältö on kuitenkin ulkokuorta tärkeämpi. Mutta tällä hetkellä ärsyttää tämä ulkonäön perusteella arvioiminen......Nainen, joka näyttää naiselliselta ei välttämättä ole bisse tai hetero.
- Gee81
Muakin ärsyttää ulkokuoren perusteella arvioiminen, varmaan lähinnä siksi että itekin olen ilmeisesti monen mielestä "liian" naisellinen. Se ei tarkota että olen bisse tai leikin lesboa koska luulen sen olevan trendikästä. Tällainen minä vain olen.
Ja siitä millaisista naisista tykkään, siihen onkin vaikeampi vastata koska se riippuu niin paljon ihmisestä ja jostain "kemioista" tai jotain. Jotkut jotka ei ehkä yleisen mielipiteen mukaan ole mitenkään nättejä, voi sävähdyttää mua jo pelkän ulkonäön perusteella ja toiset "missinmittaiset" taas ei vaan sytytä. Noin yleensä voin tykätä yhtä lailla naisellisista kuin poikamaisistakin, mutta oman kokemuksen mukaan poikamaiset ei yleensä tykkää femmeistä... vai tykkäävätkö?
- pörröpää
-sopivan naisellinen
-hiukset päässä, mieluiten seksikkäästi pörröllään
-nätti hymy
-pehmeät huulet
-itsevarmuus on jo puolet ulkonäöstä
-sellainen suloinen
-tuoksuu hyvälle
ääh, ei sitä voikaan näin luetella. sitä joko tykkää jostain tai ei tykkää. eli kuuluisa klisee loppuun, kauneus katsojan silmissä :) Poikatytöt on mun makuun..
Muuten ei ole väliä, kuin sillä että korvien välistä löytyy muutakin kuin saha-jauhoa.. ;)
Ja jostain kumman syystä en osaa katsoa edes naisellista naista, "sillä silmällä"...- Zor-ro
Hieman poikamaiset rennot naiset saa kiinnostukseni. Pään ja sydämen sisältö ratkaisee täysin, niinpä en osaa sanoa ulkonäköihannettani. Mutta plussaa on söpö hymy... :) Hyvin moni nainen on omalla ainutlaatuisella tavallaan ihana.
Ns. supernaiselliset ei sillä tavalla kyllä kiinnosta yhtään.
- Kisu
Jos kyseessä on nuori nainen
-suunnilleen samanpituisesta kuin minä
-naisellisuus on plussaa, pitkät hiukset on aivan ihanat
Ja jos nainen on vanhempi
-edelleen naisellisuus plussaa
-isot tisut;)
-ei mikään hernekeppilaiheliini
-pukeutuu muodikkaasti ja naisellisesti - *Zora*
Naisellisista.Juuri se naisellisuus minua naisissa kiehtoo...
- Ei liian laiha,muotoja pitää olla.Ei mikään läskikään.
- Pitkät hiukset ovat kauniimmat kuin lyhyet.
- Mielummin tumma kuin blondi.
- No luonne se tärkeä vasta onkin mutta nythän olikin kyse vain ulkonäköasioista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen244302Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2253759Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss133233Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman242839SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot492741Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1082708Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.132536"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita412387Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling652336Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue611811