TIEDONANTO NIILLE JOTKA EI YMMÄRRÄ
Rekka ei liiku koskaan mihinkään omin avuin. On olemassa puoli- tai täysperävaunuja, moduuleita, b-junia ja jopa kuorkkeja. Nuo liikkuvat ja niillä pystyy ajamaan jopa maantiellä. Rekalla ei koskaan.
Tiedonanto,,, mikä ei ole rekka
10
243
Vastaukset
- Yritä jo ymmärtää!!
Jep. Rekan liikuttamiseen tarvitaan kuski, REKKAKUSKI. Kuski ajaa ja ohjaa kuorma-autoa jonka perässä on jonkilainen perävaunu. Yksinkertaista. Kaikki muu on selittelyä ja kinnostaa ehkä 3%:a kansalaisista.
- puukenkä
Ikuisuusaihe. Mitä vitun väliä sillä on jos muut käsittää kaikki kuorma-autot ja isommat rekaksi. Rälläkkä on rälläkkä, harva sitäkään kulmahiomakoneeksi kutsuu, noin niinkuin esimerkiksi, näitä löytyy lisääkin vaikka kuinka...
- Yritetty on selvittää
Juuri sitä täällä on yritetty wannabe-pullukoille selittää mutta ei mene jakeluun. Se kun on marginaalisen pienelle ryhmälle viisas tekijöille elämää suurempi ongelma että normaalit ihmiset eivät tiedä rekan olevan puoliperävaunun. Se on todella hirveetä. Eläimen että puolet ihmisistä ei tiedä edes mikä ero on täysperä-ja puoliperävaunu yhdistelmällä!
- Lervon ajatus
Lervo ajaa myös rekalla mutta joskus ajaa nupillakin, kuten silloin saudikeikalla kun unohti kärrin sompaan. Vetäjälläkin KA-lersu ajaa joskus ja ajaahan Lervo myös kuormia. KElkkoo mällejä. LErvoa ei silti sanota rekkakuskiksi vaan kojoottimullin pökäleeksi, saattaa sieltä kolitsihousuistakin löytyä muutama kiva pikku pökäle!
- Elmo Väkäpää
miten "rekka" voi olla b-juna????, eihän maantiellä ole kiskoja.
- Rekkis vaan
Kaikki pakettiautoa isommat ovat rekkoja, näin se asi vaan on. Itse ajan kaksi akselista kevyttä jakeluautoa ja olen rekkakuski ja ajokkini on rekka. R-E-K-K-A.
Ai jumankekka, onpas tuolla iso rekka, kahvipöydässä komeilee kermanekka, josta pian kaataa meidän Pekka. - telimies on elimies
Kuorkki on varmaankin pitkäkaulainen vesilintu. Täykkäri on kokojyväleipää. B-juna on tarkoitettu rahvaalle, A-junassa matkustaa paremmat ihmiset. Puoliperävaunu on varmaankin sitten puokkari eli oppisopimuksella oleva puoskari-harjoittelija. Rekalla pystyy ajamaan, niillä on Riihimäellä iso piha. Lavetti on hetekan selkäystävällisempi vaihtoehto. Kita huutaa tauolla ruokaa. Vetoaisa paisuu kun näkee hyvännäköisen naisen. Vetopöytä on Las Vegasissa. Vinjetti seilasi taannoin Suomen ja Saksan väliä. Lukkoperä on pihtaava vaimo.
- konnari
Lähden konduktööri kursseille ja tavoitteeni on päästä konnariksi Legendaariseen B-JUNAAN välille Kärsämäki-Venetpalo.
- Veturimies1
Ikävä kyllä apukoulun käyneen eivät kelpaa konduktööri kursseille, sorry. Lisäksi homous on este, sekä maksamattomat osamaksuerät Corollasta. Teet vaan sen Börjen kanssa junan, niin kuin ennenkin ja muistakaa rasvata aisa kunnolla ennen kytkentää.
- Tässä puhuu rekka
Tässä puhuu rekka. Ilmoitan myös että rekka ei liiku koskaan, vaan on aina paikoillaan. Muut ajoneuvoyksiköt kyllä voivat myös liikkua kuljettajan kera.
Toivottavasti tuli tyhmille selväksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271924
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001670Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561276Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?631192Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31998Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51893Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47886Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44862Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798