Ylläpidossa häärii jälleen se häirikkömode joka laittaa bannit perään asiattomien viestien ilmottajille!!! Ei tarvi ilmottaa kun muutama ja bannia heiluu... KÄSITTÄMÄTÖNTÄ touhua!!?? Ilmeisesti ylläpito ei haluakaan tulla autetuksi.
Varokaa bannaajaa!!
8
167
Vastaukset
- Jep jep
Ilmoitatko asiattomasti asiaillisia viestejä? ;)
Mahdatkohan vain häiriköidä ilmoitteluillasi? ;)
Tekee ainakin palkkansa eteen töitä, joten ihan positiivista sentään, että jotain tapahtuu. Ilmeisesti pystyit kiertämään Banaanitertut, joten kovin hyödyttävästä toimenpiteestä ei ollut kyse.
Ylläpito ei selvästikkään halua tulla harhautetuksi, eli vika saattaakin olla siinä päädyssä. Peiliä käteen ja harrastamaan muuta viriketoimintaa. Hyvää Joulua. :)- sietäsit saada iteki
Mahtaako siellä olla ihan Suolen häirikkömode vastaamassa ilman @suomi24 nikkiä kun tollasta syytöskuraa tulee..?
Ihan sama kuinka törkysiä haukkumis-kiroiluja ym. aiheettomia ilmottaa, eikä tarvi olla kun muutama viesti ja heti napsahtaa.. hassuinta vielä että usein ne törkyt jopa katoaakin (on siis olleet asiattomia?!), ja silti tullu "kiitoksena" bannit ilmottajalle.
Kuinkahan kauan muilla työpaikoilla kattellaan sellasia jotka sabotoi asiakkaita mielivaltasesti ja tekee "työnsä" väärin? - Jep jep
sietäsit saada iteki kirjoitti:
Mahtaako siellä olla ihan Suolen häirikkömode vastaamassa ilman @suomi24 nikkiä kun tollasta syytöskuraa tulee..?
Ihan sama kuinka törkysiä haukkumis-kiroiluja ym. aiheettomia ilmottaa, eikä tarvi olla kun muutama viesti ja heti napsahtaa.. hassuinta vielä että usein ne törkyt jopa katoaakin (on siis olleet asiattomia?!), ja silti tullu "kiitoksena" bannit ilmottajalle.
Kuinkahan kauan muilla työpaikoilla kattellaan sellasia jotka sabotoi asiakkaita mielivaltasesti ja tekee "työnsä" väärin?Eipä mahda olla. Tuskin heillä riittäisi rahat minuun, minulle ei kelpaa palkaksi Almamedian b-luokan aikuisviihdelehdet.
Kaikenmaailman häiriköitä tämä sivusto imee kuin pölyimuri tai kuin pesusieni vettä, siksi lähdin siitä olettamuksesta että on tullut ilmoitettua vähän mitä sattuu. Jokaisella on myös oma mielipide asiattomasta ja asiallisesta. Näitäkin valitettavasti riittää, mitkä harrastavat asiattomuutta ja pitävät sitä täysin asiallisina ja sitten taas kolmannen osapuolen mielestä asiallinen julkaisu on samaisen mielestä asiatonta. (Ilmeisesti on avohoitopotilaittein lempisivu, saattaa olla suljetullaosastolla myös aloitussivu :D)
Saattaa olla, että idiootit on mennyt automatisoimaan suurimmanosan tapahtumista. Liikaa ilmoituksia samasta IP:stä = Banaania ja botti myös poistaa automaattisesti asialliset viestit, kunhan niissä piilee jokin taikasana, minkä botti rekisteröi tietokantaansa.
- Stalinismia
Loogista. Noin ilmoittajat saadaan pois ja asiattomia viestejä ei enää ole, koska niistä ei ole ilmoituksia.
Kuka vielä kehtaa väittää, ettei Suomi24:n ilmoittama Yandex-omistus muka pitäisi paikkansa. Ihan kuin Putinin toimintaa! - HYVÄ YP!!!
Kerrankin ylläpito toimii oikein! Palstoilla häärii näitä häiriköitä jotka ilmoittavat kaikki mahdolliset viestit asiattomiksi joista ei vain itse satu pitämään, sellaisille tuleekin antaa ikibannit välittömästi!
- lueppa uudestaan
kun mitään turhia ei edelleenkään oo aiheettomasti ilmotettu. Ja miten selität sitten tämän "hassuinta vielä että usein ne törkyt jopa katoaakin (on siis olleet asiattomia?!)" jos ne on kerta ollu pelkkiä "häirikköilmotuksia"?!!
- hankkikaa elämä
Olen samaa mieltä. Jokaiselle kotipoliisille ikunen porttikielto palstalle. Niitä sekopäitä nimittäin riittää jotka ilmoittelevat lähes kaikki viestit asiattomiksi. En ihmettele että yp on ottanut tuollaisen linjan.
Miksi minua ei ole koskaan bannattu asiattomien viestien ilmoittamisesta? Että kyllä se on ihan kotipoliisin omaa syytä jos joutuu bannatuksi.
- BUHAHA AHHAHA HAHAHH
BUHAHA AHHAHA HAHAHHAHAHHA HAHAHHAHAH
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837121Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267073Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1166198Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845248Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635215Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv183481Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400